Skocz do zawartości

Dziwne dzwięki w okolicach silnika lub w samym silniku


Gość progtom

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałem przywitac wszyskich forumowiczów. Mam prośbę w rozwikłaniu dziwnego tematu. otóż od 3 miesięcy w okolicach lub samym silniku słyszę dziwne dzwięki nasilające się wraz z obrotami silnika. Brzmi to jak jakiś świst a elementami lekkiego tarcia (coś ala wycie). Mechanik stwierdził że to napewno łożysko w alternatorze ale dzwięk nie ustał nawet jak został zerwany pasek klinowy do alternatora. wycie wyraźnie dochodzą z okolic rozrządu (28tyś km temu kompletny rozrząd z pompą wody wymieniony) bądz z lewej części silnika. dodam że ani oleju ani płynu nie bierze nie traci mocy wszysko jest w normie. Będę wdzięczny za pomoc pozdrawiam serdecznie

 

silnik 1,7 TD 68 km 228 tyś km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się do tematu.

Ja tez zauważyłem że od jakiś 3 tyś km słyszę wyrażne jęczenie wraz ze wzrostem obrotów silnika. Na początku było to tylko powyżej 2,5-3 tyś obr. Teraz jest to słyszalne już od 1000obr. i w momencie jak tylko dodam gazu. Na początku myślałem że to turbina ale teraz poniżej 1,5 tyś obr. też słychać. Na biegu jałowym nie słychać tego aż tak mocno. Wydaje mi się że dźwięk pochodzi z okolicy paska klinowego. Nie wiem teraz czy to tylko pasek, czy może łożysko alternatora, a może kończące się szczotki w alternatorze. Akumulator jest nowy, spadków napięć nie zauważyłem. Pasek już nowy kupiłem tylko czy trzeba razem z nim wymieniać rolkę prowadzącą? Przebieg 167 tyś. km

Pzdr.

PS nie wiem czy ma to znaczenie ale od 1 tyś km pali mi się kontrolka poduszki, oleju ani płynu nie bierze. Wymieniona była z 5 tyś km temu uszczelka pod głowicą. Wiem że muszę podjechać na kompa tylko że nie mam ostatnio czasu i nikogo znajomego z okolic Gdańska. W ASO w Gdańsku zdziercy więc ich omijam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności