Skocz do zawartości

czy to normalne temperatury ?


Gość dv

Rekomendowane odpowiedzi

Mam astra kombi, 2000r, 2.0 diesel, 101 km.

Mam pytanie, jakie na tych silnikach macie temperatury zimą ?

U mnie jak dojdzie do 80 i to w mieście to max (często jest niższa niż 80), na trasie spada do 70, a czasami nawet jeszcze niżej. Jak go podkatuje to skoczy do 80, ale jak na piątce prędkość 100-110 (ponad 2 tys. obr.) to temp. szybko spada. I mam pytanie, czy na tak niskich temperaturach silnika bezproblemowo działa alternator, na razie nie mam problemu z tym, samochód pali, jak trzeba i na akumulatorze zielone światełko.

 

W lato też na trasie temp. potrafiła być w granicach 70 (na trasie) i prawie 90 (w mieście, w trakcie upałów). To maja pierwsza zima z tym samochodem.

 

aha i nawiewy dmuchają ciepłym powietrzem ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo13sty

witam!

Miałem identycznie jak Ty z tą temperaturą.

Nie jest to prawidłowe, a przyczyną jest niedomykający się termostat. W moim przypadku dosłownie minimalnie się nie domykał. Ze względu na koszt całego termostatu z obudową (180zł) wymieniłem sam wkład za 18zł. Mimo wielu negatywnych opini na temat samych wkładów postanowiłem przekonać się osobiście i nie żałuję, wszystko działa jak najbardziej OK.

Wymiana jest bardzo prosta, wystarczy mieć tylko odpowiedni klucz do odkręcenia obudowy i przygotować się do utraty około 2 litrów płynu chłodniczego. Wkład który kupiłem był firmy Stahler czy jakoś tak podobnie. Przy kupnie sprawdź parametry, temperatura otwarcia powinna być 92 stopnie. U mnie po wymianie o wiele szybciej się nagrzewa i trzyma temp. równo 90 stopni, bez względu czy jeżdże po mieście czy przy wyższych prędkościach po autostradzie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia przy wymianie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo13sty

kolego okon przecież napisałem post wyżej autorowi żeby wymienił termostat to po co to powtarzasz? A po drugie to nie 80 tylko 90 stopni. Tak podaje producent.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego okon przecież napisałem post wyżej autorowi żeby wymienił termostat to po co to powtarzasz? A po drugie to nie 80 tylko 90 stopni. Tak podaje producent.

Ja też tak uważam i tylko wyraziłem swoją opinię.A co do temperatury to 89 stopni .Pisze na termostacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx za podpowiedzi, nom mi też się wydawało, że coś nie tak. Do 80 stopni to mu daleko, jak sie go podpiłuje do 80 stopni to i tak szybko gubi temperaturę. W najbliższym czasie będę musiał coś z tym zrobić, a tak na marginesie, jakie mogą być skutki w jeżdżeniu na niedogrzanym silniku (po za wyższym spalaniem i szybszym zużyciu silnika) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy teraz maja ten problem ...Asta juz tak ma .. moja zeby sie nagrzała potrzebije 7 km ... jak były mrozy dochodziło do 75 C MAx .. a to nowy samochód .. Jak miałem peugota nagrzewał sie za 10 min ... Z golfem było to samo ... A Astra ... Nie ... znajomy w Vectrze wsadza tekture ... po 2 km wyjmuje i ma spokój , ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem został rozwiązany. Został zmieniony termostat i autko utrzymuje temperatury 90 - 92 stopnie i szybciej się nagrzewa. Termostat otwiera się w 92 stopniach. W końcu nie jeżdżę na zimnym silniku :(

 

+ dla pawel1304

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności