Skocz do zawartości

Montaż czujników cofania Opel VIVARO


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcę zamontować czujki cofania do Vivaro, czy ktoś z Was montował ?

 

Jakieś porady ? Jakieś problemy ?

 

Jak z miejscem na czujki w zderzaku, wchodzą bez problemu ?

 

Zderzak jest lekko pod skosem - czujki nie będą przekłamywać ?

 

Pod zderzakiem jest belka stalowa - zmieszczą się czujki czy w metalu trzeba też wiercić ??

 

Jak najlepiej poprowadzić kable do wyświetlacza z przodu auta

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, Musisz zdjąć plastikowy zderzak i zrobić większe otwory w części metalowej, jeżeli czujnik jest za blisko metalu przekłamuje i daj je jak najwyżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki za info. Jest coraz cieplej więc niedługo zabieram się do pracy. Jak skończę to postaram się coś podpowiedzieć innym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace wykonane :)

 

Może komuś się przyda. Zastosowałem czujki cofania bezprzewodowe ( bezprzewodowo łączy się wyświetlacz z modułem czujek )kupione na allegro chyba za 90zł o ile pamiętam. Dzięki temu patentowi wysyłania bezprzewodowo sygnału, nie musiałem przeciągać kabla przez całe auto.

 

Nakleiłem taśmę maskującą, odmierzyłem położenie czujek

Wywierciłem otwory w zderzaku

Zaznaczyłem otwory do podcięcia w belce wzmacniającej

Po zdemontowaniu plastiku powycinałem otwory w belce ( oczywiście zabezpieczyłem je potem przed rdzewieniem )

Przeciągnąłem kabelki z czujników i osadziłem czujki w zderzaku

Kabelki poprowadziłem do prawego słupka i zasilanie podłączyłem do prawej lampy cofania ( biały kabel w lampie to "+" )

Cały moduł przykręciłem wewnątrz prawego słupka

Z przodu zamontowałem wyświetlacz, podłączyłem go do zasilania zapalniczki

Wszytko SUPER DZIAŁA, praca dość prosta i nie zbyt czasochłonna, trzeba tylko chcieć :) Fajna sprawa, bo nie zawsze widać czy coś jest za autkiem. Oczywiście dalej trzeba uważać, bo można "skosić" np. jakiś słupek :)

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

post-15054-0-26912000-1302201525_thumb.jpg

post-15054-0-70444300-1302201664_thumb.jpg

post-15054-0-40715600-1302202053_thumb.jpg

post-15054-0-20771600-1302202076_thumb.jpg

post-15054-0-25744300-1302202083_thumb.jpg

post-15054-0-03361100-1302202089_thumb.jpg

post-15054-0-77075300-1302202098_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To ja się podepnę pod temat, zakupiłem zestaw czujników z buzzerem, bez wyświetlacza.

Mam pytanie odnosnie tego tylnego zderzaka, jak go zdemontować, z tego co widziałem po otwarciu drzwi są śruby na torxa po prawej i lewej stronie. Natomiast chodzi mi o to czy gdzies coś jeszcze trzeba odkręcić lub wypiąć z zatrzasku?? Niechciałbym czegoś ułamać lub urwać a jutro biorę się za montaż.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności