Skocz do zawartości

Montaż czujników cofania Opel VIVARO


Rekomendowane odpowiedzi

no jakby się dało bez zrzucania byłoby lepiej, ale nie wiem jak jest w końcu z tym miejscem między zderzakiem a belką stalową. Czy trzeba to rzeźbić czy da się je upchnąć pomiędzy?

O kamerce nie pomyślałem, haka nie mam więc wystarczy pikawka do której z resztą jestem już przyzwyczajony z osobówki.

Vivaro to 2004 rok czyli przedlift

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zamontowaniu stwierdzam że nie da się upchnąć czujników bez zrzucania zderzaka i kaleczenia belki. Natomiast u mnie belka jest już w kiepskim stanie.

Chyba czeka ją wymiana w niedalekiej przyszłości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Czasem się przydają, w szczególności przy wyjazdach z ciasnych postojów. Była opcja zamówienia auta już z czujnikiem (dopłata ponad 800zł) za jakieś badziewne bez wyświetlacza, więc czujniki zamówiłem osobno Valeo zestaw 632001 zamontowali w serwisie (gratis).

Niektóre czujniki mają strzałki góra dół trzeba zwracać uwagę przy montażu bo jak się zamontuje odwrotnie to krawężniki też pokazuje jako przeszkodę!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek a jak z montażem kamery. Znaczy chodzi o to gdzie ją z tyłu dać żeby się w oczy nie rzucała (np jak ma primera p12) i żeby było dobrze widać bo w polsce to wiesz jak coś widać i może się przydać to sobie ktoś zabiera. Może jakiś polecany zestaw.


Znalazłem takie zestawy Valeo:

632060 -cztery czujniki+kamera z wyświetlaczem koszt 1200zł

632062 - kamera z wyświetlaczem koszt 1000-1100zł

Trochę drogo jak na polskie warunki finansowe.

Kamera montowana w zderzak tak jak się montuje czujniki, w Vivaro po przejechaniu parunastu kilometrów może nic nie być widać przez tą kamerę bo cały syf z ulicy przykleja się na tylnych drzwiach (taki mój przykład - jeździłem w zimie jakieś 300km całe tylne drzwi zaklejone były śniegiem jedyne co było widać to światła bo w miejscu gdzie palą się żarówki to się rozpuściło). Swoją drogą to nie testowałem jeszcze tych czujników podczas większego zabrudzenia czy działają -może ktoś z was sprawdzał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem wyswietlacz lusterko 7" i do tego byla kamera niby do przykrecenia do ramki tablicy

niemoge teraz znalezc jako zestaw ale kamera ta

http://www.ebay.co.uk/itm/Waterproof-Vision-Car-Rear-Back-Reverse-Backup-View-Parking-Camera-120-Angle-/321158298034?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item4ac686b9b2

wyswietlacz

http://www.ebay.co.uk/itm/7-TFT-LCD-Moniter-IR-Packing-Reversing-Camera-Adapter-Wireless-Car-Rear-View-KIT-/121145745203?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item1c34d95f33

 

wazny jest kat widzenia kamery,mam kamerki w 2 autach z czego wyzszy jest w vanie a dedykowana do auta z obudowa w ktora wsadzasz zarowke i oswietla tablice kupilem do osobowki,w vanie w nocy kiedy jest ciemno i cofam mam bialy ekran a obraz pojawia sie okolo metr przed przeszkoda,w osobowce mam juz ciagle bialy ekran ale dawala se rade w nocy,napisze jeszcze dla krytykow chinszczyzny ze kamera w osobowce byla oryginalna wyciagnienta z rozbitka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio zawitała zima i tak jak myślałem jest problem z tymi czujnikami. Popadał deszcz zamarzło i cały czas jak się włączy wsteczny pokazuje przeszkodę. Odmroziłem je trochę (w sumie są już suche nie ma na nich zanieczyszczeń) a i tak pokazują przeszkodę. Może jest im za zimno w sumie nie wiem jaka jest zalecana temperatura pracy (pewnie jakaś plusowa), ogólnie lipa z tym.

Wojtek myślę że fajnym rozwiązaniem dla wyświetlacza kamery byłby taki jak jest w Nissan'ie NV400 (takie Movano nie sprzedawany w polsce) znaczy pod osłonką przeciwsłoneczną.

Edytowane przez koni2305

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności