Skocz do zawartości

[AF] Wyciek przy wtryskiwaczu X17DTL


Gość tash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dość długiej nieobecności :lol:

 

Ostatnio moją astrę zaczął męczyć problem zapachu ropy wewnatrz. Po otworzeniu maski moim oczom ukazała się fontanna ropy przy wtryskiwaczu nr 4. Mogę dodać, że silnik pali na dotyk nawet przy ujemnych temperatrach, obroty nie skaczą, ciągnie bez problemu. Przejrzałem Sam naprawiam, ale nie znalazłem nic istotnego. Nie bardzo mam dostęp do EPC i TIS dlatego proszę o pomoc.

 

Pod linkiem film ukazujący to zjawisko:

 

Dołączona grafika

 

Edit: 15.01.2011 13:15

Na chwilęobecną podłączyłem w to miejsce wężyk i wsadziłem go do butelki. Przejechane 5km i 1,5l butelka pełna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przelew. Jeżeli tj. na 4 wtryskiwaczu to wężyk powinien być podłączony gdzieś do pompy wtryskowej albo gdzieś na powrót do zbiornika, nie wiem jak jest dokładnie, musisz po prostu obejrzeć. Chyba że gdzieś na pozostałych wtryskiwaczach jest ten powrót podłączony to wtedy wystarczy ten wężyk co założyłeś czymś zaślepić.

 

P.S. Z tego co widzę tu ---> http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bba04a816528aff1.html na zdjęciu to od 1 wtryskiwacza jest podłączony powrót na pompę. Więc tak jak pisałem wyżej zaślep czymś końcówkę tego wężyka co tam nałożyłeś (np. śrubą). Przy okazji obejrzyj pozostałe przewody na wtryskiwaczach bo może też już można je zmienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolego napisałeś, z pierwszego wtryskiwacza z tego miejsca idzie wężyk na 2, z 2 na 3 i z 3 na 4 i w 4 już pokazałem. Tak właśnie myślałem, że powinien być tam powrót do baku albo na pompę. Zaraz pójdę obejrzeć przy pompie czy gdzieś nie ma powrotu. Gdyby ktoś mógł wstawić rysunek techniczny z EPC będe bardzo wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pierwszego wtryskiwacza z tego miejsca idzie wężyk na 2, z 2 na 3 i z 3 na 4 i w 4

dokładnie...na 1 wtryskiwaczu też są dwa przewody i jeden łączy go z 2 itd... i wg. tego zdjęcia co wstawiłem to powrót jest z pierwszego na pompę(zaznaczyłem strzałką)

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo jest u mnie. Z pierwszego tak samo powrót na pompę i do baku. Teraz zrobić z ostatniego wtrysku powrót na zbiornik czy założyć tam coś i już nie będzie wyciekać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zrobić z ostatniego wtrysku powrót na zbiornik czy założyć tam coś i już nie będzie wyciekać?

Na ten koniec na 4 wtrysku nałóż przewód ok.4-5cm i zaślep go tak jak Ci pisałem wyżej, nawet zwykłą śrubką M3- M4, byleby uszczelniło i po problemie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat sie trafił jeszcze jeden dtl w poblizu. Obejrzałem to i na tej rurce była taka specjalna zaślepka. ja nałożyłem wężyk silikonowy, wsadziłem w niego śrubke tak jak kolega gomezzz1 doradził. dla pewności jeszcze opaski zaciskowe góra dół i nic nie cieknie :) Dziękuje za zainteresowanie i pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności