Skocz do zawartości

Odpryski na przedniej szybie


Gość 13_wojownik

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Wczoraj, prawdopodobnie kamyk wypadł z pod kół wyprzedzającego mnie auta, uderzył w moją szybę czołową i spowodował powstanie 3 małych odprysków oraz pęknięcie wewnątrz szyby. (wszystko jest zaznaczone na zdjęciu) Czy miał ktoś z Was taki problem a jeśli tak no to wiecie jak się najlepiej pozbyć tego/zakamuflować no i czy na przeglądzie lub podczas kontroli się nie doczepią?  

P_20200326_0909551.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinieneś podjechać do jakiegoś warsztatu zajmującego się naprawą szyb samochodowych - niektóre mają taką ofertę.

Mnie powiedziano że i owszem - ale nie ma sensu bo zbyt dużo jest odprysków i dodatkowo szyba ma filtr UV - zaproponowano wymianę na nową taką samą.

Co do S K P - przeglądu nie przejdzie jeżeli odprysk jest na "widoku" kierowcy - ale słyszałem że to zależy dużo od diagnosty - jeden nie przepuści rysy od wycieraczki inny przepuści pęknięcie po prawej stronie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odprysk nie jest po stronie kierowcy, jest po środku szyby po prawej stronie. No niestety odprysk rzuca się w oczy i zastanawiałem się, aby kupić jakiś zestaw naprawczy i samemu to ''połatać'', ale nie wiem co z tym pęknięciem w środku szyby czy się o to nie doczepi policja czy też SKP. Najlepsze jest to, że pół roku temu wymieniałem szybę z podobnego powodu, ale wtedy pękła i nie było innego wyjścia. Szlak mnie trafi jak znowu będę musiał wywalić tyle kasy na nową szybę. 

 

Do szklarza na razie nie ma po co jechać no bo po pierwsze nie można a po drugie wszystko jest pozamykane. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wykupione ubezpieczenie na szyby (125Pln) - bo parę lat temu pękła i nie można było nigdzie w PL dostać w rozsądnej cenie (była opcja za 5200Pln podgrzewana do Cewroleta albo 3400 druga ale za 14 dni dostępna - w miarę szybko przyszła Chińska za 550 z dostawą 24h ).

Są poradniki jak to zrobić na YT Któryś z mechaników na TVN Turbo też robił usuwanie odprysków i filmik też jest dostępny w YT - tylko nie pamiętam czy Klimek czy Duda.

W sprzedaży na All... są zestawy odpowiednich klei i chemii są też inne opisy jak to robić.

Musisz poszukać w necie poradników.

 

Trzeba było gonić sprawce jak usłyszałeś uderzenie albo przynajmniej zapisać nr i zgłosić na policje że było takie zdarzenie - może by coś ubezpieczyciel by dorzucił wtedy.

  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kupię coś i sam postaram się chociaż te odpryski zamaskować. To wydarzyło się wczoraj w nocy i mało było widać, może na kamerce widać numery, ale szkoda zachodu... Ja nie mam ubezpieczenia szyby no bo w mojej Corsie szyba jest do 400zł z wymianą, więc nie warto, ale jeśli co roku mam pecha... to może będzie trzeba o tym pomyśleć

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku miałem w jednym autku dwa razy - w lutym na A-4 coś spadło z TIR-a i 21.12.19 - wyrwało mi maskę przednią.

Pierwsza była w miarę szybko bo z Sandomierza ale ta druga przyszła z Brazylii i 07.01. miałem wymianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności