Skocz do zawartości

prawy glosnik nie dziala


Gość opelek16

Rekomendowane odpowiedzi

ciche pierdzenie i pusty dźwięk? tak jak by coś mu brakowało?

cos w tym stylu ale dzieje sie tak kiedy stykam kable z glosnikiem

 

Chodź z tego cichego pierdzenia można wnioskować, że możne usmażyłeś samo radio?, sam prawy kanał

moze tak byc ale bede musial sprawdzic sam kanal

najlepiej jak być się wpiął głośnikiem na krótko przy samym radiu do prawego przedniego kanału...

jak moge to zrobic?

Co ty masz za grajdło, bo w końcu nie powiedziałeś... ?

Sony XR-3700 RDS

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

jak moge to zrobic?

potrzebne Ci będą dwie szpilki (domyślam się, że krokodylków nie masz:P ) dwa kabelki i łączysz wszystko tak:

Dołączona grafika

 

Opis:

podłączasz dwa przewody do głośnika a z ich drugiej strony przyczepiasz szpilki.

Wyciągasz radio z wnęki wraz z kablami - tak żeby było podłączane i grało.

 

Znajdujesz piny w kostce ISO FR+ i FR- i wbijasz szpileczki w kabelki (szpili po to żebyś nie musiał ściągać izolacji z kabli) po zabawie jak dziurska nie są za wielkie w izolacji kabla, izolować taśmą nie musisz... chodź to dobry nawyk :)

 

Jak przy takim połączeniu zagra, to masz pewność że masz uszkodzone kable na drodze radio-drzwi.

 

Tylko upewnij się 3x że wpinasz się do dobrych pinów!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie :) nie wiem jakie one mają kolory. Patrzysz w instrukcji obsługi radia które wyjście to prawy przedni kanał +/- i odnajdujesz potrzebne kable :)

 

a kolory tylko dla rozgraniczenia +/- .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bardzo przydal mi sie ten schemat dzieki.Zrobilem tak jak narysowales :( Glosnik dziala wniosek z tego taki ze gdzies jest urawny kabel idacy od zlacza az do drzwi. Teraz pytanie wiecie moze jak ida te kable do drzwi. Ja jak sprawdzalem kable od drzwi to ida kolo kompa a potem gdzies znikaja pod pianka kuzwa nie chce tej pianki rozwalac :-/ Jeszcze jedno jak bez problemu wyjac te kable od zlacza by pozniej je zamienic? Dostane takie kable z takimi wejsciami do zlacza?

dodano

powie mi ktos jak wyjac kable z gniazka iso bodajze??

dodano

juz sobie z tym poradzielm teraz zostalo kupic kabel podlaczyc i powinno byc git

scaliłem/daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jednak dup.a. Zrobilem tak jak w twoim schemacie. Odnalazlem w kablach od radia kabelki odpowiedzialne za prawy glosnik. Podpialem sie pod nie szpilkami i podlaczylem glosnik i dzialal. Kupilem nowy kabel glosnikowy i wtyczki zenskie(bo chcialem puscic nowy kabel bo tamte byly do bani). Do jednego konca kabla podlaczylem wtyczki zenskie i podlaczylem do glosnika. Drugi koniec podlaczalem do szpilek (gdzie szpilki byly podlaczone do kabelek prawego glosnika od radia) i tylko pierdzenie slysze kiedy ruszam kabelkami po szpilkach. Teraz nie wiem co jest, pewnie spalony prawy kanal?? :hyhy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no... ech... raczej prawy kanał nie jest zepsuty - bo jak by był, to by nie dział głośnik "podpięty na krótko", no a piszesz że działa...

 

Jeśli jesteś pewny, że dobrze wykonałeś zakończenia przewodów, to ja bym wziął, uciął istniejące kable jakieś 10 cm od wtyczki ISO(żeby można było później dosztukować nowe) i normalnie podłączył nowy głośnik. może stare kable gdzieś się przetarły i zwierają gdzieś...

 

Po prostu trochę dziwne, że "na krótko gra" a na nowych kablach nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności