Skocz do zawartości

prawy glosnik nie dziala


Gość opelek16

Rekomendowane odpowiedzi

głośnik działa - bo sprawdzałeś.

 

kable niby nowe - więc zakładam, że ok.

 

No to może radio padło... ale wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby tak samo z siebie... postaraj się skołować inne grajdło i zobacz co będzie.

 

Bo tak to Ci nie wywróżę... Ja to bym wziął miernik i wszystko przemierzył i moment bym wiedział :hyhy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

głośnik działa - bo sprawdzałeś.

tak sprawdzalem na lewych drzwiach, pozniej na prawym kanale podpinalem szpilki pod glowne kable wychodzace z radia

 

kable niby nowe - więc zakładam, że ok.

tak kupione w sobote

 

No to może radio padło... ale wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby tak samo z siebie... postaraj się skołować inne grajdło i zobacz co będzie.

nie sadze poniewaz dzis sluchalem muzyki klasycznej na nim http://forum.opel24.com/public/style_emoticons/default/excl.gif

 

Bo tak to Ci nie wywróżę... Ja to bym wziął miernik i wszystko przemierzył i moment bym wiedział :)

nie mam miernika, nie potrafie mierzyc, chyba ze podpowiesz jak to moze kupie miernik jak jest tani.

 

Hmm...mam takie pytanie czy jak mamy nowy kabel to jest oznaczenie na nim + i - moze nie wizualnie ale ogolnie czy tak jest czy to obojetnie jak podepniemy? wazne jest napewno by glownym wyjsciem kabli glosnika sie sugerowac

 

Jeszcze cos chce odciac kable od glosnika przy ISO potem zczepic te kable z kablem od glosnika probowac??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak, co do kabli:

 

Domniemam, że kupiłeś kabel dwużyłowy. Więc jeśli mu się przyjrzysz to zobaczysz, że jedna żyła ma pasek, zazwyczaj czerwony - to jest informacja dla Ciebie. W dobrym tonie, co więcej etyka mówi, że w dwużyłowym przewodzie, oznaczony czerwonym kolorem kabel, jest tym sygnałowym. Więc w Twoim przypadku, tym właśnie kabelkiem, powinieneś puścić sygnał "+".

 

 

Co do "odcinania" kostki. Jasne, ze próbować - bo aktualne kable mogą powodować "zwarcie", czy delikatne przetarcie do masy... Miałem Ci to proponować, ale wolałem podać sposoby wyszukania usterki bez "cięcia" - tak z własnej praktyki http://forum.opel24.com/public/style_emoticons/default/excl.gif

Tylko pamiętaj, żebyś odcinał jakieś 10cm do kostki - umożliwisz sobie tym samym późniejsze dosztukowanie przewodu - unikniesz efektu "za krótkiego kabla" :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak, co do kabli:

 

Domniemam, że kupiłeś kabel dwużyłowy. Więc jeśli mu się przyjrzysz to zobaczysz, że jedna żyła ma pasek, zazwyczaj czerwony - to jest informacja dla Ciebie. W dobrym tonie, co więcej etyka mówi, że w dwużyłowym przewodzie, oznaczony czerwonym kolorem kabel, jest tym sygnałowym. Więc w Twoim przypadku, tym właśnie kabelkiem, powinieneś puścić sygnał "+".

u mnie jest pomaranczowy(to chyba czerwony) i bialy wiec rozumiem ze ten pomaranczowy bedzie + a bialy -

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chyba zlokalizowalem usterke. Mianowicie zrobilem tak:

odcialem kable glosnikowe od radia i podpialem z kablami od glosnika. Glosnik zalapal ale na moment teraz tylko pierdzi jak szuram kablami. Podpialem drugi glosnik to samo tylko pierd :lol: .Wzialem prawy glosnik z nowymi kablami i stykalem z drugim glosnikiem z jego kabelkami i jest wszystko w porzadku wtedy dzialaja 2 glosniki. Usterka jest chyba caly kabel prawego glosnika idacy z ISO od radia. Jest moze zamienne ISO??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od radia do ISO nie idą żadne kable :lol:

ISO to taka potoczna nazwa ustandaryzowanej WTYCZKI którą wpinasz w radio. Więc może warto pójść do jakiegoś najbliższego sklepu z radiami/elektroniką i po prostu kupić nową wtyczkę ISO. Podmienić ją i zobaczyć jak się sprawy będą miały. bo może faktycznie coś się stało ze stykami we wtyczce...

Wypnij ją i pooglądaj - szczególnie te piny odpowiedzialne za PP głośnik :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość opelek16

Witam ponownie. Zajrzalem dzis z nudow do tego glosnika i o dziwo zrobilem go wkoncu choc do konca nie jestem pewny. A robilem tak:

- wyjalem radio

- sprawdzilem podlaczajac glosnik prawy do glownych kabli od radia

- zadzialal (wiec kanal dziala) lecz kiedy ruszalem gl. kablami znow tylko pierdzial

- odkrecilem tyl radia

- przedmuchalem konkretnie powietrzem cale radio a szczegolnie miejsce gdzie wchodzi wtyka(zdrowe pluca sie przydaly) :beer:

- skrecilem i podlaczylem i glosnik dziala

 

Teraz:

nie wiem czy to przez to ze przedmuchalem lecz na poczatku myslalem ze glowne wtyki od glosnika nie lacza bo kiedy je ruszalem w te i wewte to raz lapaly raz nie . Nie montowalem glosnika do drzwi bo nie przetestowalem konkretnie czy sa zrobione dobrze. Jak sie sprawdzi i ok to zamnontuje je spowrotem na miejsce oczywiscie jak bedzie cieplej bo dzis to wieje zimnym wiatrem. Mam nadzieje ze nie bede musial sie dalej z tym jeba...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość themarvin

słuchaj.

już nie pamiętam, kupowałeś nową wtyczkę ISO?

 

jeśli nie, to kup :D i podmień. może Ci styki zaśniedziały...

Ale najpierw weź mały płaski śrubokręt i "podrap" po stykach w radiu, żeby zdrapać nalot...

 

i tyle :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opelek16

nie nie kupywalem bo trzeba bedzie zmienic pewnie wszystkie kable do nowego ISO mam racje? jak tak to nie potrafie tych wtyk wyjmowac niestety :D

 

ok przeczyszcze, pamietam ze jak juz zalapal glosnik to ruszalem kabelkami i gral, oby to bylo tylko zasniedzenie :P

 

mam pytanie czy moge te cale ISO zamoczyc w benzynie ekstrakcyjnej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności