Skocz do zawartości

Chwilowa zmiana rytmu pracy silnika przy 2tys. rpm.- 1.9cdti


Gość ---fester---

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ---fester---

Witam serdecznie! :beer:

 

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że podczas gwałtownego przyspieszania na biegach 4-6, gdy auto pracuje na obrotach poniżej 2 tys. rpm., przy przekraczaniu wartości właśnie 2 tys. rpm. silnik zmienia na ok 1 sek. swoją charakterystykę pracy, tzn. odczuwalne są drgania silnika i coś jakby warkot. Trwa to dosłownie 1 sek. po czym wszystko wraca do normy. Dodam jeszcze, że auto przyspiesza żwawo i nie są odczuwalne spadki mocy, również podczas tej jednej, feralnej sekundy... http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif Auto jest po "chipie", ale świeżo po modyfikacji ten problem nie występował (dopiero po ok. 2 miesiącach), dlatego nie wiem czy wiązać ten problem z modyfikacją...? Zastanawiałem się także czy przyczyną może być np. filtr paliwa, który chyba powinien być już wymieniony, hmmm? Macie jakieś koncepcje? Proszę o pomoc :hyhy:

P.s. Dodam także, że komputer nie wyświetla żadnych błędów.

 

POZDRAWIAM! :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

P.s. Dodam także, że komputer nie wyświetla żadnych błędów.

Jak masz po modyfikacji oprogramowania to tez chyba masz jakąś gwarancję i do nich w pierwszej kolejności bym śmigał http://forum.opel24.com/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ---fester---

Gwarancję mam, że tak powiem dożywotnią na tą usługę, ale tak jak napisałem- po samej modyfikacji wszystko było ok, dopiero po 2 miesiącach zacząłem odczuwać ten problem. Dodatkowo, jeśli komputer nie wyświetla błędów to sam tuner niewiele mi pomoże, jedyne co mógłby zrobić to przywrócić ustawienia fabryczne silnika i sprawdzić czy problem zniknie. Powiem tak: do tunera mam ponad 100 km, a być może problem jest banalny i być może ktoś już borykał się z podobną usterką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

a być może problem jest banalny i być może ktoś już borykał się z podobną usterką.

Silniki po tuningu to nie banalne błędy a czy ktoś powie coś na temat tego błędu to trudno powiedzieć bo nikt praktycznie nie ma tutaj takiego silniku po tuningu. :) ale masz chyba do niego telefon http://forum.opel24.com/public/style_emoticons/default/excl.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności