Skocz do zawartości

Viki A


Gość The_Fallen

Rekomendowane odpowiedzi

Gość The_Fallen

Witam wszystkich! Jestem nowym forumowiczem, lecz miłośnikiem marki Opel jestem już od dawna. Pozwoliłem sobie założyć nowy temat z racji iż po niedawnym rozstaniu się z moją Viki A pozostał duży sentyment i planuje zakup kolejnej z tym, że będzie to moja mała zabawka i podejrzewam, że długotrwały projekt. I tutaj mam pytanie do was forumowicze która wersja VA waszym zdaniem jest najodpowiedniejsza pod modyfikacje? Osobiście oscyluje między V6, VA 2000 16v, a 2,0 GT, ponieważ jak już zdążyłem się zorientować kultowy c20let jest niestety dość rzadko spotykany, a już na pewno do najtańszych nie należy choć uturbienie Viki też jest w planach, ale rodzi się tu jeszcze jedno pytanko czy do wersji V6 lub GT da rady wsadzić napęd 4x4 z VA 2000? Bardzo proszę o wasze opinie i rady ponieważ ten projekt traktuje naprawdę serio i aktualnie jestem na etapie ogarniania informacji na temat budowy tej bestii i oczywiście funduszy.. :hyhy: Z góry dzięki wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze sporo wiedzy musisz jeszcze liznac

V2000 nie miala napedu 4x4 chyba ze ktos doplacil za niego

i nie wsadzisz 4x4 do zwyklej vectry A

powod prosty

inna podloga w tylnej czesci auta

v2000 i 4x4 ma inna konstrukcje od zwyklych vectra jak gt albo v6

 

na dodatek naped 4x4 w VA wcale nie jest udana konstrukcja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość The_Fallen

Co do funduszy to na autko chce wydać ok 2k, bo nie zależy mi na dobrym stanie tylko na bazie do projektu, a później wiadomo jak to w tuningu - skarbonka i ogarnianie od podstaw :)

A co do wiedzy, to zgadzam się w stu procentach, właśnie temu się tu znalazłem i szukam mądrych głów, które podzielą się ze mną swoją wiedzą. :) W takim razie jeśli chodzi o napęd bo co do silnika wybór najprawdopodobniej trafi na V6, czy słyszał ktoś może o swapie napędu RWD lub 4x4 do V6? Może to dla niektórych brzmieć niedorzecznie i liczę się z wyśmiewkami i uszczypliwymi komentarzami typu kup sobie omege czy coś, ale jak już wspomniałem na początku mam sentyment do VA i chce na jej bazie zrobić sobie bestie i doskonale zdaje sobie sprawę z kosztów i nakładu pracy, ale to mnie akurat nie przeraża bo uwielbiam dłubać a jak się nie zapytam to się nie dowiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potrafisz czytać ze zrozumieniem? :)

 

i nie wsadzisz 4x4 do zwyklej vectry A

powod prosty

inna podloga w tylnej czesci auta

Odpowiedź dostałeś wcześniej już.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności