Skocz do zawartości

właczajacy sie check engine w ASTRA G1.7 TD 68km x17dtl 99r


Gość prucz

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie mam taki problem z moja astra a mianowicie wyskakuje kontrolka check engine ale po jakims czasie gasnie, bylem dzisiaj na diagnostyce niby pokasowal mi bledy ale kontrolka dalej wyskakuje, mowil cos o powietrzu w jakims ukladzie, kazal wymienic filtr paliwa, i mowil jeszcze o jakims napieciu na akumulatorze, nie wiem za bardzo jak mam to rozumiec ale podczas jazdy gdy puszczam z gazu swiatla tak jakby tracily napiecie- mrugają, wydaje mi sie tez ze troche dlugo grzeje swiece, i ciezko odpala, musi kilka razy zakrecic zanim odpali, mialem wczesniej passata 1,9 tdi i palil na dotyk raz zakrecil i odpalal a z astra jest troche gorzej, nie wiem moze te silniki tak maja. prosze o kilka slów w tej sprawie, pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mati8867

Witam

 

Co do przygasania świateł to niestety to jest przypadłość Opli - jeżeli po zapłonie masz ładowanie na poziomie 14 V to nie ma się czym przejmować.

Co do długiego grzania świec to też jest to normalne - silnik X17DTL to stara konstrukcja posiadająca wtrysk pośredni do komory wirowej, aby możliwy był zapłon mieszanki na zimnym silniku to komora musi być dobrze podgrzana. Silniki z wtryskiem bezpośrednim potrzebują świec o wiele krócej.

Szkoda, że mechanik zanim skasował błędy nie podał Ci ich numerów - podjedź do niego jeszcze raz - niech podepnie kompa i poda Ci dokładne numery błędów zanim je wykasuje.

Mój DTL-ek odpala na pół obrotu wału, niezależnie, czy jest zimny, czy ciepły - no czasem jak ma kaprys to zapali na półtorej obrotu ??? ale nigdy dłużej. Może powodem długiego kręcenia u Ciebie są już niewydajne świece lub któraś już kompletnie skończyła żywot - ale dokładną diagnozę można podać dopiero po odczytaniu błędów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem dzisiaj na komputerze wykryło mi błąd p400. Nie wiem czy od tego mrugania świateł przednich nie spaliła mi się żarówka czy ze starości;) , bo padła mi dzisiaj. akumulator naładowany jest na ponad 14 V to alternator chyba w porządku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mati8867

W silniku X17DTL jest tylko jeden EGR - z resztą tak jak w innych silnikach :)

Sprawdź szczelność na przewodzie podciśnienia idącym z pompy VAC do elektrozaworu i z elektrozaworu do zaworu EGR. To jest taki cieniutki wężyk z tworzywa z gumowymi kolankami przy pompie i elektrozaworze. Jak odepniesz ten wężyk z pompy to zobacz, czy wewnątrz nie ma oleju - jeżeli jest to prawdopodobnie pompa już kończy żywot i czas na wymianę.

Dodatkowo poszukaj tematów dotyczących czyszczenie zaworu EGR - może jest już tak zawalony nagarem, że się nie domyka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poki co wymienilem filtr powietrza i paliwa , wydaje mi sie ze rzadziej wlacza sie kontrolka, ale jednak sie wlacza, samochod dostal odrobine wiecej mocy po niedzieli bede kombinowal cos z ta pompa vac i tymi wszystkimi przewodami

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy w węzyku wychodzącym z pompy vacum jest olej, jesli tak to przeczyść pompę, wymień oringi, przeczyśc egr, ktory zasyfiła. Łatwo go się odkręca, trzeba powciskać by łatwo lekko chodził. Najważniejsze by pompa nie przepuszczala oleju w niej powinna być próżnia. Po rozkręceniu sam zobaczysz, nie moze być oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności