Skocz do zawartości

nowy laptop - jaki?


Gość arek

Rekomendowane odpowiedzi

Włączę się jeszcze ja. Jako że jest to związane z moim zawodem i trochę tych lapków przewinęło mi się przez ręce.

 

Oczywiście są to moje opinie i nie każdy musi się z tym zgadzać.

Jaka marka ?

1. Dell

 

długo długo nic

 

2. Lenovo, IBM

3.HP (choć ostatnio są dość awaryjne - dużo ich wraca na serwis), Toshiba, ASUS

 

Odradzam Acery.

 

Co do asus-a. Akurat od 2 lat prywatnie używam Asusa i nie narzekam. Fakt jakość plastików mogłaby być lepsza (mój jak kupowałem był jednym z najdroższych i najszybszych asusów na rynku) ale nie widać po nim śladów zużycia a pracuje na nim kilka godzin dziennie. Asus oczarował nie serwisem. Kiedyś serwis robiła inna forma i była kicha. Teraz - lapek był raz bo odkleił się ekran i napęd DVD nie chciał się zamknąć - trwało to 4 dni. Oczywiście door-to-door, czyli włącznie z zabraniem i dostarczeniem mi sprzętu przez kuriera. Wysyłałem też do Asus-a mój palmtop i kilka innych rzeczy moich znajomych i rekord max. to 7 dni (ale w tym był weekend). Ja wolałbym Dell-a ale jak patrzę co od ASUS-a mogę mieć za tą cenę to pewnie miałbym dylemat. Jak narazie mój asusik zostaje ze mną. Jeszcze wiele wody musi upłynąć aby okazał się słaby do pracy :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jesli masz w domu miejsce na notebooka

i nie potrzebujesz w podrozy CD pomysl o czyms cienkim ze stacja dokujaca, bedzie lzejszy do podrozy :beer:

 

a jesli ci malo pendrive pomysl o zewnetrznym dysku twardym

ja taki mam - cala praca jest na nim, wiec czy w domu czy w pracy dane mam zawsze ze soba...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

a jesli ci malo pendrive pomysl o zewnetrznym dysku twardym

ja taki mam - cala praca jest na nim, wiec czy w domu czy w pracy dane mam zawsze ze soba...

bardzo fajna alternatywa, podłącza się przez USB 2.0 albo te nowsze przez e-sata co jest jeszcze szybsze

 

Odradzam Acery.

tu również muszę się zgodzić :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli ci malo pendrive pomysl o zewnetrznym dysku twardym

ja taki mam - cala praca jest na nim, wiec czy w domu czy w pracy dane mam zawsze ze soba...

bardzo fajna alternatywa, podłącza się przez USB 2.0 albo te nowsze przez e-sata co jest jeszcze szybsze

 

 

Akurat nie ja to napisałem ale też się zgodzę. Mam dysk 2,5 cala Toshiby i jest bardzo lekki i poręczny :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toc to ja popelnilem :beer:

 

ma obecnie 2 dyski jeden 30G do danych a drugi WesternDigital 500G jako archiwum

ale wole kupic oddzielnie dysk i oddzielnie obudowe, mowimy ovczywiscie o malych dyskach 2.5'' badz mniejszych (malych rozmiarem a nie pojemnoscia :beer: )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikebravo

a jesli ci malo pendrive pomysl o zewnetrznym dysku twardym

ja taki mam - cala praca jest na nim, wiec czy w domu czy w pracy dane mam zawsze ze soba...

bardzo fajna alternatywa, podłącza się przez USB 2.0 albo te nowsze przez e-sata co jest jeszcze szybsze

 

Odradzam Acery.

tu również muszę się zgodzić :beer:

I ja się zgadzam, dorzucając jeszcze do czarnej listy Aristo.

 

HP-ki niestety ostatnio coraz gorzej z jakością stoją, do pracy już jakiś czas temu przestaliśmy je kupować. A prywatnie zwłaszcza po niesławnej serii Pavilonów dv6000 bym nie kupił na pewno.

 

Asusa mogę tylko chwalić. W pracy mamkilka, bratu kiedyś poleciłem i też zadowolony, podobnie jak jego dziewczyna. Nie jest to może poziom wykonania Sony Vaio, ale też dają radę. A co do Sony. Kolega w swojej firmie ma 3 szt. Ładne nie powiem, ale jakoś do mnie nie trafiają. Może kwestia gustu. Natomiast jak mu padł najstarszy i serwis przysłał mu wycenę( po gwarancji), to za cenę naprawy kupił nowego Asusa, a Sony leży jako złom;)

 

Dell i Lenovo (ale tylko serie typu Thinkpad, domówki serii Y czy Z to już nie to samo) to sprawdzone w dużych firmach i korporacjach woły robocze. Praktycznie niezniszczalne, a jeśli trzeba to dobry serwis. Aktualnie pisze ze stareńkiego Thinkpada X60s (potrzebowałem małego lekkiego sprzętu na wyjazdy), służbowo mam L412 i też złego słowa nie powiem.

 

Reasumując.

Dell, Lenovo (Thinkpad) i Asus. Reszta na własna odpowiedzialność.

 

A co do procków. Różnica wydajności miedzy i3 a i5 (przy identycznych zegarach) jest praktycznie żadna. Mówię o domowych zadaniach, bo jak weźmiesz się za virtualizację i inne dziedziny w których dodatkowe rdzenie się przydają to zupełnie inna sprawa, choć też szału nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli powoli rysuje mi sie juz jakis obraz

 

pomysle nad tym dellem w takim razie

 

jeszzce takie pytane

 

bo jak kupwalem acera kilak lat temu to nie mial jeszcze tej szyby na monitorze

kilka miesiecy pozniej mialy to praktycznie wszytkie

wtedy plulem se w morde ze nie poczekalem bo robilo to na mnie wrazenie

 

ale terza widze ze jakby znowu nie wszytkie to maja

 

mozecie sie jeszcze wypowiedziec w tej kewstii

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toc to ja popelnilem :beer:

 

ma obecnie 2 dyski jeden 30G do danych a drugi WesternDigital 500G jako archiwum

ale wole kupic oddzielnie dysk i oddzielnie obudowe, mowimy ovczywiscie o malych dyskach 2.5'' badz mniejszych (malych rozmiarem a nie pojemnoscia :beer: )

Mój 2,5 cala ma 250GB i jest w aluminiowej obudowie. Dysk niesłyszalny i nie grzejący się (obudowa robi za radiator). Naprawdę fajny.

Niestety pomału robi się za mały a po za tym potrzebuję coś większego zamiast pendrive (a pendrive 32, 64 czy 128GB jest nieopłacalne w zakupie) więc dysk 2,5 cala będzie robił u mnie w sprawach serwisowych do przenoszenia danych czy też do archiwizacji danych klientów.'

A zamierzam zakupić jakiś dysk 3,5 cala który będzie sobie gdzieś stał na półeczce i tylko przy biurku będzie wisiał kabelek USB od niego aby w razie czego można było się podłączyć. Tak myślę aby zakupić jakieś 2 TB :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda u mnie asus po 2,5 roku użytkowania.

Jakość zdjęcia słaba- mam tylko tel pod ręką.

http://images47.fotosik.pl/632/6043f8a3b17b0207.jpg

 

Może i technicznie jest OK, ale reszta do ........ .

No to nieźle. :beer:

Mam bardzo podobną obudowę jak Ty i nie mam takich efektów. Mojemu w październiku skończyła się gwarancja więc jest jakieś 2 miechy młodszy od Twojego. I jedyne co można zauważyć to lekko wytarta spacja (ale to pod światło widać) i kurz :beer:

 

Oto fota zrobiona przed chwilą.:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności