Skocz do zawartości

Czyszczenie przydymionej lampy przedniej od środka w Corsa C


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W sobotę stałem się posiadaczem Corsy C 1.2 :?: . Potrzebuje ona pewnych napraw i dopieszczenia.

Zauważyłem, że coś co wyglądało na zaparowanie reflektora od środka, jest jednak przydymieniem jakby od spalonej żarówki. Da się to jakoś delikatnie wyczyścić, czy w grę wchodzi wymiana szkła/całej lampy? Trochę się boję by nie uszkodzić odblasków. Czytałem, że wyjęcie lampy = odkręceniem zderzaka (co też jest w planach ale na cieplejsze dni i garaż). Może ktoś próbował, lub miał podobny problem i poradził sobie bez wymiany całej lampy?

Niby pierdółka a denerwuje...

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Okopcone jest tylko szkło, odbłyśnik jest w porządku. Rocznik 2002 sierpień. Reflektory sprawdzę i dam znać, dopiero rozpracowuję co gdzie się znajduje :D Poprzednio miałem z ojcem poloneza z 88 r. więc... :)

Czy te reflektory są w ogóle rozbieralne? Czy jest w nich możliwość wymiany samego szkła, czy jednak klejone są wszystkie modele?

Może jak będzie już cieplej wyjmę go i spróbuję delikatnie jakimś zagiętym drutem z nawiniętą czystą bawełnianą szmatką z mydłem delikatnie spróbować oczyścić szkło.

Póki co jestem spłukany po zakupie auta :D A jeszcze mnie czeka wymiana oleju, chłodziwa, filtrów i prawdopodobnie świec, bo mi na gazie rwie jak się silnik zagrzeje. Ale to już OT.

 

Ed. Reflektory Valeo, przyjrzałem się im jeszcze raz, okopcone tylko szkło w górnej części nad żarówką świateł mijania. Może jakiś insekt skończył jako popiołek :) Albo ktoś wkładając żarówkę dotknął bańkę brudną ręką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz próbować rozkleić lampę - musisz podgrzewać opalarką i ciąć klej. Ale to sporo zabawy i potem jak kleisz musisz dokładnie to robić żeby była szczelna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz próbować rozkleić lampę - musisz podgrzewać opalarką i ciąć klej. Ale to sporo zabawy i potem jak kleisz musisz dokładnie to robić żeby była szczelna.

To faktycznie sporo grzebania, a efekt może być mało zadowalający.

Dzięki za odpowiedź. Na wiosnę spróbuję delikatnie oczyścić to szkło, jak się nie da to może na szrocie lepszą znajdę.

 

Pozdrawiam.

 

Temat do zamknięcia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności