Skocz do zawartości

kontrolka chek engine astra1.7dt silnik opolowski


Gość bari

Rekomendowane odpowiedzi

mam astre G 1.7 dt z elektronika na pompie podczas jazdy na 4 lub 5 do 2000 obr gdy dodaje gazu lub jade pod lekkie wzniesienie zaswieca sie engine zawur erg jest czysty i dziala bo testowalem auto swoim komputerm wyswietla mi sie na komputerze numerowy kod bledu A -i jakis numer czy ktos moze cos doradzic lub ma moze ktos kody numeryczne bledow ten kod to P1220 i opis wadliwe dzialanie ukladu krytycznego .Moje zlacze diagnostyczne to OP-com czy ktos sie juz zetkna z taka usterka i co to jest uklad krytyczny :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam astre G 1.7 dt z elektronika na pompie podczas jazdy na 4 lub 5 do 2000 obr gdy dodaje gazu lub jade pod lekkie wzniesienie zaswieca sie engine zawur erg jest czysty i dziala bo testowalem auto swoim komputerm wyswietla mi sie na komputerze numerowy kod bledu A -i jakis numer czy ktos moze cos doradzic lub ma moze ktos kody numeryczne bledow ten kod to P1220 i opis wadliwe dzialanie ukladu krytycznego .Moje zlacze diagnostyczne to OP-com czy ktos sie juz zetkna z taka usterka i co to jest uklad krytyczny :)

To mój pierwszy post więc witam wszystkich.Mam dokladnie takie same objawy.Wadliwe dzialanie układu krytycznego czyli padająca pompa wtryskowa.Tak powiedział mi zaufany mechanik.Troche niechce mi sie w to wierzyc bo bład wywala tylko w określonej sytuacji.Chociaz odkąd zacząłem dolewac mixolu do paliwa to coraz rzadziej się to zdarza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Też miałem świecącą kontrolkę check engine , a teraz mam pompę wtryskową do roboty , koszt remontu może dojść do 3000zł(silnik X17DTL , Astra G).

Pozdrawiam

Wojtek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Też miałem świecącą kontrolkę check engine , a teraz mam pompę wtryskową do roboty , koszt remontu może dojść do 3000zł(silnik X17DTL , Astra G).

Pozdrawiam

Wojtek

A w jakich sytuacjach zaświecała ci się ta kontrolka? 3000zł to troche przepłacisz.Serwis bosch w katowicach ma te pompy po regeneracji po bodajże 1800zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakich sytuacjach zaświecała ci się ta kontrolka? 3000zł to troche przepłacisz.Serwis bosch w katowicach ma te pompy po regeneracji po bodajże 1800zł

Witam.Napisałem do 3000zł , takie ceny są w serwisach w Krakowie , dzwoniłem chyba do 4 i wszędzie tak samo mówią, jeśli chodzi o cenę(kilka postów niżej napisałem prośbę o namiary na dobrego fachowca, ale bez odzewu(więc przyjąłem te 3000 zł jako koszt niezbędny , aby jeździć samochodem).A kontrolka zapalała się różnie , raz gasła po dodaniu gazu, innym razem świeciła ciągle przez kilka/kilkanaście km,Trwało to tydzień ,aż nie odpalił.Diagnoza określiła, że na 99% pompa wtryskowa(błąd pompy , błąd CanBus i przepływki).Mam nadzieję ,że to tylko elektronika , ale tak jak napisałem wyżej trzeba liczyć się z poważnymi kosztami.

Pozdrawiam

Wojtek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakich sytuacjach zaświecała ci się ta kontrolka? 3000zł to troche przepłacisz.Serwis bosch w katowicach ma te pompy po regeneracji po bodajże 1800zł

Witam.Napisałem do 3000zł , takie ceny są w serwisach w Krakowie , dzwoniłem chyba do 4 i wszędzie tak samo mówią, jeśli chodzi o cenę(kilka postów niżej napisałem prośbę o namiary na dobrego fachowca, ale bez odzewu(więc przyjąłem te 3000 zł jako koszt niezbędny , aby jeździć samochodem).A kontrolka zapalała się różnie , raz gasła po dodaniu gazu, innym razem świeciła ciągle przez kilka/kilkanaście km,Trwało to tydzień ,aż nie odpalił.Diagnoza określiła, że na 99% pompa wtryskowa(błąd pompy , błąd CanBus i przepływki).Mam nadzieję ,że to tylko elektronika , ale tak jak napisałem wyżej trzeba liczyć się z poważnymi kosztami.

Pozdrawiam

Wojtek

A dzwoniłes do TNH (transbud nowa huta) na ulicy ujastek? Serwis Man i Volvo.Jest tam serwis bosch gdzie naprawiają pompy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakich sytuacjach zaświecała ci się ta kontrolka? 3000zł to troche przepłacisz.Serwis bosch w katowicach ma te pompy po regeneracji po bodajże 1800zł

Witam.Napisałem do 3000zł , takie ceny są w serwisach w Krakowie , dzwoniłem chyba do 4 i wszędzie tak samo mówią, jeśli chodzi o cenę(kilka postów niżej napisałem prośbę o namiary na dobrego fachowca, ale bez odzewu(więc przyjąłem te 3000 zł jako koszt niezbędny , aby jeździć samochodem).A kontrolka zapalała się różnie , raz gasła po dodaniu gazu, innym razem świeciła ciągle przez kilka/kilkanaście km,Trwało to tydzień ,aż nie odpalił.Diagnoza określiła, że na 99% pompa wtryskowa(błąd pompy , błąd CanBus i przepływki).Mam nadzieję ,że to tylko elektronika , ale tak jak napisałem wyżej trzeba liczyć się z poważnymi kosztami.

Pozdrawiam

Wojtek

A dzwoniłes do TNH (transbud nowa huta) na ulicy ujastek? Serwis Man i Volvo.Jest tam serwis bosch gdzie naprawiają pompy

Witam

Dzwoniłem między innymi tam, i taką podali kwotę tj. 3000 zł tzn. do 3000 zł czyli zależy od stanu zużycia/uszkodzenia pompy.Zapewne jest to cena całkowitej regeneracji pompy.

Pozdrawiam

Wojtek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zwiadofcam

Witam, mam takze problem z ta kontrolka. Po przejechaniu okolo 50km na dlugiej trasie mi sie wlacza na pare minut i gasnie , ewentualnie nie gasnie. Badz co badz dzieje sie to po dluzszej jezdzie.

Kody bledow mialem zczytywane tydzien temu u opla jak grzebali przy klaksonie i nie wykryli bledow.

 

CO powienienem sprawdzic?

 

1) wiem ze musze bledy zczytac a nie mam kabla OBD2 - jakies sugestie przed zakupem ? Planuje kupic kabel OBD2/usb z plytka

2) wiem ze warto wymienic filtr paliwa

3) moze wyczyscic EGR - choc nie wiem jeszcze jak to u mnie zrobic

 

jakies inne sugestie?

 

Dzieki wielkie!!!

 

w zalaczniku opis tej kontrolki z mojego manuala od Opla

post-570-0-14026000-1299491987_thumb.jpg

post-570-0-21898300-1299491994_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zwiadofcam

Hmm, chyba jednak pod zly temat sie podkleilem bo mam inna ikonke ktora sie chyba nazywa "service inspection light" lub cos podobnego.

 

Badz co badz, od ostatniego postu zrobilem 2 trasy kazda po 75km w jedna strone i nic sie nie pojawilo. Raz przy odpalaniu samochodu pojawila sie razem z innymi ikonkami ale zgasla po 4 sekundach.

 

Zastanawiam sie czy podczas odlaczania klaksona/grzebaniu przy kierownicy(bo grzebali tam w ramach gwarancji) u dealera nie pojawil sie jakis blad i nie zapomniali go skasowac?

 

Jak narazie czekam na kabel z ebay i bede sprawdzal bledy raz jeszcze.

Wszelkie sugestie mile widziane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności