Skocz do zawartości

Brak mocy opel vectra B 1/6 16V ecotec


Gość Maniek19899

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maniek19899

Witam, mam dość nietypowy problem z moim autem , gdzie nawet mechanik rozklada rece. Mianowicie jechalem sobie autostrada ok 140 i odpuscilem mu na chwile do 110 chcialem przyspieszyc ale on juz nie miał mocy gdzie nigdy nie mial problemu nigdy z przyspieszaniem nawet to wiekszych predkosci, potem juz nawet od 100-120 nie moglem przyspieszyc a teraz doszło do tego ze na 3 biegu juz nie idzie czyli od ok 70-80 na godzine. Nie ma tu wpływu temperatura silnika. Pojechalem do mechanika podpial mnie pod komputer, gdzie nie wykazal zadnych bledow zrobil checka i reaguje normalnie.. obstawial katalizator wiec nacial przed nim wylot ale dalej bylo tak samo wiec zaspawali, wymienili filtr paliwa, sprawdzili filtr powietrza ale byl czysty,sprawdzili rowniez zawor EGR i nic, brak oznak jakichkolwiek zaciagania lewego powietrza bo rury wporzadku i laczenie szczelne, byla opcja czyszczenia przeplywomierza ale moj egzemplarz go nie posiada(tak mi powiedzial mechanik)wiec zalalm V power i przegonilm go troche ale to nie pomoglo wiec wymienili pompe paliwa co dalo niewielka poprawe na chwile potem wycieli katalizator i wstawili rure ale to pomoglo tylko na 1 i 2 bieg jak wrzuce 3 i pedal w podloge to juz nie mam mocy (odpuszczanie pedalu nie pomaga) podpial mnie jeszcze raz pod komputer zresetowal wszystko co sie dalo i na tym sie skonczylo bo rozlozyl rece i nie wie co z tym fantem zrobic, cisnienie na cilindrach prawidlowe, swiece niedawno wymieniane brak falowania obrotow wiec wszystko gra z przewodami...

Chlopaki pomozcie bo mi juz rece i nogi opadaja i nie wiem co mam z tym zrobic i co to jest.... Z gory dzieki za odpowiedz

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemo1404

byla opcja czyszczenia przeplywomierza ale moj egzemplarz go nie posiada(tak mi powiedzial mechanik)

Czujnik powietrza zasysanego w ruże od filtra spełnia to zadanie :beer:

 

 

Sprawdź kable WN, cewkę;

może ECU Ci pada, spróbuj podmienić jeśli masz możliwość na inny,

Więcej pomysłów nie mam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak oznak jakichkolwiek zaciagania lewego powietrza bo rury wporzadku i laczenie szczelne

Lewe powietrze nie leci tylko przez rury.

Ale przy tym miałbyś falowanie na jałowym.

zrobil checka i reaguje normalnie..

Mozesz wytlumaczyć o co biega?

Cisnienie paliwa mierzone?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności