Skocz do zawartości

Uszkodzona pompa wtryskowa


Gość Iron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mój Opel(Astra G X17DTL) przestał odpalać, po diagnozie przez mechanika wyszło ,że na 99% uszkodzona pompa wtryskowa.I teraz moje pytanie: z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy tego typu usterce?Czy da się pompę zregenerować(do silnika Isuzu podobno jest to około 500 zł) ,czy trzeba raczej rozglądać się za nową (lub używaną)?Znalazłem na Allegro pompę w granicach 300 zł ,ale również są w cenie ponad tysiąc (używki).Proszę o opinie na ten temat i ewentualne namiary na "regeneratorów pomp" :) z Krakowa.

Pozdrawiam

Wojtek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nikt nic nie robił przy pompie wtryskowej?Może chociaż ktoś poda namiary na jakiegoś dobrego fachowca od silników z Krakowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nikt nic nie robił przy pompie wtryskowej?Może chociaż ktoś poda namiary na jakiegoś dobrego fachowca od silników z Krakowa.

witam kolego a jaką astre masz jeśli to 2 to morze tylko sterownik pompy padł.ja też tak miałem koszt 600 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolego a jaką astre masz jeśli to 2 to morze tylko sterownik pompy padł.ja też tak miałem koszt 600 zł

Witam.Niedawno dopiero uzupełniłem profil :) .Mam Astrę G z silnikiem oplowskim (X17DTL).Mam nadzieję ,że to tylko sterownik.A gdzie robiłeś swojego Opelka? Jeśli jesteś z Krakowa lub okolic, to proszę o namiary na warsztat.Dalej szukam dobrego fachowca od diesli i pomp w Krakowie, takiego który rzetelnie oceni stan pompy i określi rodzaj uszkodzenia.

Pozdrawiam

Wojtek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolego a jaką astre masz jeśli to 2 to morze tylko sterownik pompy padł.ja też tak miałem koszt 600 zł

Witam.Niedawno dopiero uzupełniłem profil :) .Mam Astrę G z silnikiem oplowskim (X17DTL).Mam nadzieję ,że to tylko sterownik.A gdzie robiłeś swojego Opelka? Jeśli jesteś z Krakowa lub okolic, to proszę o namiary na warsztat.Dalej szukam dobrego fachowca od diesli i pomp w Krakowie, takiego który rzetelnie oceni stan pompy i określi rodzaj uszkodzenia.

Pozdrawiam

Wojtek

No witam niestety jestem z okolic Warszawy.Ale powinieneś podlaczyć do niej kompa wtedy będziesz miał czarno na białym czy to sterownik.A to jest częsta usterka tych samochodów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten sterownik nie pada bez powodu i najczęściej sama wymiana sterownika jest doraźnym rozwiązaniem. U niektórych pochodzi dłużej u innych krócej. Najczęściej powodem palenia się sterownika jest zatarty tłoczek w pompie i bez regeneracji się nie obywa. Na allegro można kupić pompy Boscha po regeneracji za 1900zł. Sam nie dawno miałem ten problem. Moja pompa siadła przy 185tys km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No gratuluję pompy wtryskowej za 300zł...

 

Koszt regeneracji to około 2000zł....

 

Mam namiar na ekstra gości od silników D. ale z Katowic. (Specjalizacja: CUDA!!!)

 

Pozdrawiam :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności