Skocz do zawartości

Zaczyna wyrzucac olej


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,serdecznie pozdrawiam wszystkich uzytkownikow forum i jednoczesnie prosze o porade.2 lata temu kupilem corse 1.4 16v-silnik x14xe z 97 roku,przebieg miala ok.110ty. km i z ksiazki serwisowej oraz innych dokumentow wynikalo,ze nikt nic nie krecil.Przez te 2 lata autko zrobilo moze maks.15 tys.km.Problem tkwi w tym, ze jak je kupowalem nie bylo zadnego przedmuchu przez miarke oleju,niedawno zauwazylem ,ze zaczyna pryskac olejem jak tylko chwile pochodzi.Po zakupie filtry i olej od razu byly wymienione,po roku mimo ,ze nie wyjezdzilem kilometrow ponownie.Czy to pryskanie oleju to oznaka zbyt duzego zuzycia silnika czy tez mozna uznac to za normalne.Autko nie bylo"deptane", wiec zaskoczyl mnie ten przedmuch.Moze ktos ma podobne doswiadczenia i moglby podzielic sie ze mna swoja wiedza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli wywala olej przez bagnet to ja bym stawiał na uszczelkę pod głowicą, zajrzyj jeszcze do zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodzącego, jeśli lecą bąbelki powietrza ( oczywiście przy uruchomionym silniku ) to napewno uszczelka pod głowicą jest do wymiany

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...sprawdż też czyt nie ma tam oleju w zrbiorniczku w tych silnikach przy takim przebiegu lubi pasdać uszczelka... ale to nie jest gigantyczny koszt...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis sprawdzilem w zbiorniczku wyrownawczym i nie zauwazylem "babelkowania",nie ma rowniez sladow oleju-na to zwracalem uwage juz wczesniej.Wiem, ze wymiana uszczelki to nie jest wielki koszt, ale problem w tym, ze jestem za granica i wszelkie naprawy trzeba mnozyc dobrych razy kilka.Inna tez rzecz, ze myslalem o sprzedazy auta komus ze znajomych,a nie chcialbym byc pomowiony ,ze chce wcisnac bubla.Gdyby nie ten przedmuch to mozna powiedziec, ze autko idealnie sie sprawuje,zero awarii etc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo znam twój silnik, u mnie jest to gumowa rurka ok. 2cm średnicy odprowadzająca

pary oleju przed przepustnicę.One są zasysane z powietrzem do cylindrów.Ja mam jeszcze drugą, ok.1cm średnicy, która jest podłączona pod przepustnicą, ale u ciebie może nie być.

Właśnie jak ta grubsza się zapchała, to ta ciensza mi pękła i na wolnych obrotach rzucało silnikiem(dostawał lewe powietrze).Pozdro!

 

[ Dodano: Pią Kwi 21, 2006 09:53 ]

jeszcze może tak: pierścienie na tłokach nigdy nie są szczelne na 100%, część kompresji zawsze dostaje się do michy olejowej, jak ta nieszczęsna odma jest drożna to wydmuchiwane są pary oleju do spalenia, a jak zapchana, to widocznie najłatwiejsze ujście jest przez bagnet. Wtej rurce, w której jest bagnet podczas pracy silnika zawsze jest olej, więc go wydmuchuje.Swoją drogą sprawdź ciśnienie w cylindrach, bo bagnet tak łatwo nie wychodzi.Nie przegrzałeś kiedyś silnika?

 

[ Dodano: Pią Kwi 21, 2006 09:53 ]

jeszcze może tak: pierścienie na tłokach nigdy nie są szczelne na 100%, część kompresji zawsze dostaje się do michy olejowej, jak ta nieszczęsna odma jest drożna to wydmuchiwane są pary oleju do spalenia, a jak zapchana, to widocznie najłatwiejsze ujście jest przez bagnet. Wtej rurce, w której jest bagnet podczas pracy silnika zawsze jest olej, więc go wydmuchuje.Swoją drogą sprawdź ciśnienie w cylindrach, bo bagnet tak łatwo nie wychodzi.Nie przegrzałeś kiedyś silnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności