Skocz do zawartości

Kolektor i klapy wirowe


Gość dudiwm

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

to bardzo źle że latają. Wpływa to na nierówną pracę silnika. Nie będę tłumaczył dlaczego bo pewnie Wiesz do czego one są. Ja zablokowałem u siebie silikonem wysokotemperaturowym. Zostaje tylko jedna ruchoma - ta napędzana siłownikiem. Żeby to zrobić potrzebny jest silikon :-) strzykawka (najlepiej duża) i wężyk gumowy (do kierowania silikonu). Musisz zdjąć przewody od świec, oczyścić z nagaru i piachu okolice samej klapki. Na strzykawkę zakładasz wężyk i nim nakładasz dość dużo silikonu tak aby pokrył i uszczelnił klapę. Robisz tak na trzech (od lewej: 1,2,4). Zanim zalejesz korki od klap musisz ustawić je w pozycji OTWARTE tzn. Patrząc na silnik bolce na tych korkach muszą być w pozycji (godzinie) 10-11. Zostawiasz do rana żeby wyschło.

Edytowane przez popencjusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sa zaslepki tylko te te badziewia plastkikowe co sie wyrabiaja a na ebay jest cos takiego: http://www.ebay.co.uk/itm/131022777080?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2648 . ale widziałem tez zaslepki sa gdzies na innych aukcjach.

 

pewnie do zaślepienia dziur po klapach. Ja mam zablokowane w pozycji otwartej. Zrobiłem już tak ponad 100000km i nie widzę żadnej różnicy. Zaznaczam że mam tak w dwóch autach z tym silnikiem (jeden z dpf). Kolega się podjarał że jak wymieni to zniknie turbo-dziura. Wymienił i dalej to samo. Nowy czujnik ciśnienia, nowy przepływomierz i EGR i dalej to samo. Turbina po wykresach też nie odbiega od normy. Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to zawór sterujący ciśnieniem paliwa ale szkoda kasy by tak w ciemno sprawdzać. Tym bardziej że auto w ogóle nie kopci. Dał sobie z tym spokój.

I jeszcze jedno jak zaslepiales to kolektor sciagales? Duzo roboty?

Edytowane przez WoW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że się nada. Pytanie tylko czy same klapy wewnątrz kolektora są na tyle sprawne, że nie będą się przycinały. Czesto cięgno spada dlatego że jedna z klap się blokuje (dolna półoś się wyrabia) a sam siłownik ma dość duży moment obrotowy i najzwyczajniej wyrywa cięgno z główek klap.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc trzba sprawdzić ... ! organoleptycznie .. trzeba sie przyjrzeć również końcówkom, które wystaja z kolektora .. czy one nie sa za bardzo wyrobione .. w końcu to z nimi będzie nowa listwa współpracować jezeli sie nie blokują to wymieniać klapy i końcówki sa ok .. wymieniać :)

ja wymieniałem kolektor ze sterownikiem .. ale płacilem tylko za robociznę .. dlatego się zdecydowałem .. 100kkm wytrzymały i wszystko było OK .. potem Vectra poszła w inne ręce, wiec nie wiem ile wytrzymały, ale kolektor był pozmianowy 2009 rok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zapchane przez nagar :eek: czyli to ten nagar sie zebrala i wychodzi juz z pod tej przekladni ale dlaczedo tylko z pod jednej? Jest tam jakas uszczelka?

Edytowane przez WoW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności