Skocz do zawartości

Ciężko odpala,Ubytki płynu


Gość Artur1981

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Artur1981

Witam

W mojej Astrze 1.7 Dti Ubywa Płynu chłodniczego oraz sa w nim ślady oleju,znalazłem dużo postów na ten temat że to UPG, chłodnica oleju, i co obstawiam: oringi na wtryskiwaczach (trawersy).

Autko miałem u mechanika który zrobił test na szczelność uszczelki i stwierdził że jest ok sprawdził wszystkie możliwe wycieki płynu i nic nie znalazł i tak dalej jeżdze z tą usterką a ostatnimi czasy auto po kilku godzinnym postoju nie chce odpalać trzeba długo kręcić po kilka razy aż załapie ,po odpaleniu juz pali normalnie aż do kilku godzinnego postoju i to samo zaznacze że temperatura na dworze plusowa a wcześniej przy -20 palił na dotyk.Czy te trzy rzeczy tj: ubytek płynu,olej w płynie oraz ciężkie odpalanie maja coś ze sobą wspólnego i czy traversy to to samo co oringi i czy mogą one to powodować?

 

Ręce mi już opadaja pomóżcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwalił bym głowicę i sprawdził uszczelkę

TU CYTAT Z INNEGO FORUM ,PODZIĘKOWANIA DLA AUTORA

H,Łajszczak z ZAFIRA KLUB

,,trawersy to są elementy które dociskają i mocują wtryskiwacze w głowicy,w środku trawersów jest kanał przez który jest dostarczane paliwo do wtryskiwacza.Pomiędzy wtryskiwaczami a trawersami są uszczelki które uszkodzone powodują zapowietrzanie się układu paliwowego i dostawanie się oleju do paliwa.Jak uszczelnienie się uszkodzi to paliwo zaczyna być zabarwione na czarno od oleju..,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Artur1981

teraz to już moja Asia wcale nie odpala wczoraj próbowałem odpalić kręciłem kilka razy i coś zazgrzytało rozładował sie aku naładowałem i dziś po próbie odpalenia rzrusznik tak jakby cyknoł i dalej nie kręci tak jakby coś go trzymało na środe jestem umówiony z mechanikiem ktory musi przyjechać do mnie gdyż nie mam lawety a nie chce próbować auta palić na zaciąg aby nic więcej sie nie zepsuło.Jestem ciekaw czy to coś z alternatorem czy coś innego mam już po mału dość tego autka jak cały czas wszystko było oki tak teraz ciągle coś nie tak.

 

Dodam że próbowałem odczytać błędy metodą hamulca i gazu i o dziwo wtedy kontrolka zaczyna cały czas migać.A gdy nie próbuje odczytać błędów to po przekręceniu kluczyka po chwili gaśnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności