Skocz do zawartości

Jakie Opony do Opla Frontery Sport 2.0


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vairus1212

Witam. Ja ma 265/75/15 albo jak kto woli 31x10.5 i wyglada to fajnie. Ale mam pytanie czy nie mozna wsadzic wiekszych?? pozdrawiam

a czy coś musiałeś przerobić by weszły takie oponki ?

czy na standardowej takie wchodzą (frontera A sport )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z katalogu wychodzi tak:

Standard: 235/70R16

Opcja: 235/75R15 lub 255/65R16 lub 235/65R17

Jak wcześniej nie jeździłeś terenówką musisz się przyzwyczaić, że zakręty z dużą szybkością odpadają (auta typu suv są podatne na wywrotkę nie wiem jak w europejczykach ale w USA dają nawet odpowiednią informację naklejoną przeważnie na osłonce przeciwsłonecznej), w koleinach będzie rzucać (to kwestia szerokości opon przekonałem się o tym osobiście w moim Dodge'u miałem 265/70R16 parę razy wyrzuciło mnie na zakręcie z kolein na sąsiedni pas ruchu od tamtej pory tym autem jeździłem przepisowo, rekreacyjnie jak to powinno być dla przyjemności nie osiągów).

Musisz też zastanowić się nad przeznaczeniem tego auta bo jak chcesz czasem w teren pojechać to polecam opony rozmiar standard (bo większe może i fajniejsze ale przy tzw. wykrzyżu możesz wyrwać sobie nadkole poukręcać przeguby itp. to są takie perełki pojechania w teren) w wersji AT wielosezonowe np. General Grabber AT2 auto nabierze też trochę wyrazu przy takiej trochę terenowej oponie (będzie fajniej wyglądało).

Jeśli głównie asfalt i do jazdy w mieście to zwykła opona wystarczy (taki bieżnik jak mają wszystkie samochody bez większej kostki np. Bridgestone H/T lub Dueler nic ciekawego a wjedziesz w błoto to też możesz nie wyjechać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość MarekBor

Znalazłem letnie opony do mojej fronterki Achillesa , może ktoś podpowie jak się spisują . Nie jeżdżę autem w teren raczej miasto i trasa więc taki wybór http://www.skapiec.pl/site/cat/2101/comp/660531 .

 

Pytanie do kolegi. Jak sie sprawuja te Achillesy? Sam zastanawiam sie nad spoznionym kupnem opon letnich i chcialbym cos wiecej wiedziec na ich temat : SMILE :

Edytowane przez MarekBor
usunięty odnośnik www

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie ze sie nie dowiesz

kolega reklamowal na forum produkty i strony

i ma zablokowane pisanie na forum

 

czego oczekujesz od opon i ile masz kasy to cos wymyslimy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarekBor

Fundusze jakie zamierzam przeznaczyc na ten cel to okolo 1200zloty. Chyba, ze bedzie cos wartego dolozenia to moze byc do okolo 1500zloty.
Od opon oczekuje tego aby mialy dobra przyczepnosc i byly ciche. Dobrze tez jakby starczyly na kilka sezonow, poniewaz ostatnio mialem Debice i byla to porazka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malo info

jak uzywasz opon

asfalt i tylko asfalt

czasem jakis teren i sporo po asfalcie

czy sporo terenu i asfalt na dojazdy

 

z polecanych ktore ja bym kupil to kategoria AT (all terrain)

goodyear wrangler

yokohama geolander

toyo open country

hankook dynapro ATM -mam takie na grand cherokee

 

BF AT mam na cherokee -fajne opony ale bym ich nie kupil

zima sa nieprzewidywalne i zmieniam je na typowe zimowki

a te wyzej daja rade wiec odpada zakup dodatkowego kompletu opon

na suchym trzymaja dobrze i sa w miare ciche

 

chyba ze zwykle szosowki

tutaj masz tyle do wyboru ze bania mala

poczytaj na jakims forum 4x4 jakie polecaja

bedziesz mial wiecej info niz tutaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundusze jakie zamierzam przeznaczyc na ten cel to okolo 1200zloty. Chyba, ze bedzie cos wartego dolozenia to moze byc do okolo 1500zloty.

Od opon oczekuje tego aby mialy dobra przyczepnosc i byly ciche. Dobrze tez jakby starczyly na kilka sezonow, poniewaz ostatnio mialem Debice i byla to porazka.

 

Skończył już się boom na zakupy i wymiany opon letnich, więc w wielu sklepach pojawiły się całkiem fajne przeceny.

Tam praktycznie w każdym rozmiarze można znaleźć opony za dobre pieniądze i zwykle są to inne gumy niż Dębica.

Dębica na zimę jest całkiem dobra, na lato rzeczywiście brałbym coś innego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja jeżdzę cały rok na 245/75 R16 111 typ AT i chwalę sobie. W zimę też dobrze sobie radzi, a w razie problemów można włączyć napędy :)

 

Tak w Agili masz dołączany napęd na tył i opony terenowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności