Skocz do zawartości

Ropa w zbiorniczku wyrównawczym


Gość karas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, szukałem tutaj podobnego watku ale nie znalazłem... a nie chciałem się podpinać pod olej w układzie chłodzenia więc prosze o wyrozumiałość :) i pomoc oczywiscie...

 

Tydzień temu miałem przegląd, wyszło że cieknie gdzieś ropa... wizyta u mechanika, rozbieranie auta i okazało sie, że jakiś czujnik przy pompie wtryskowej padł... kilka dni z głowy, portfel szczuplejszy o parę dobrych stówek, wczoraj odebrałem auto, wszystko pięknie ładnie, dzisiaj chciałem skontrolować olej i inne płyny, otwieram zbiorniczek płynu chłodniczego i szok... Podobny widok miałem już kiedyś, kiedy dostawał mi się tam olej i wtedy okazało się, że UPG do wymiany... Auto normalnie jeździ więc podjechałem dzisiaj do mechanika, który stwierdził, że to ropa jest w środku a nie olej... Umówiłem się na przyszły tydzień, ale powiedzcie proszę czego można się spodziewać? UPG miałem robioną równy rok temu... Oleju nie przybyło w silniku i wygląda normalnie.... a w zbiorniczku ropa z płynem, jednym słowem bagno...

 

Dodatkowo - ale to może być zupełnie inna rzecz - wczoraj wyskoczyła mi pomarańczowa kontrolka i metodą pedałową odczytałem błąd 70380 (5 cyfr zamiast 4....), pomyślałem że chodzi o 0380 "Usterka w układzie świec żarowych". Dzisiaj komputer, okazała się że wyskoczył dokładnie błąd dotyczący świec... reset i błąd zniknął i przez cały dzień się nie pojawiał, aż do teraz... Nie wiem czy ta informacja ma jakiekolwiek znaczenie, ale wolałem napisać....

 

Wielkie dzięki za jakiekolwiek porady... Nerwów mi już do mojej astruni brakuje i boje się, że będe się musiał z nią pożegnać...

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Witek1952

Witam serdecznie. Nie dziwię się, że nie znalazłeś podobnego wątku. Robię w samochodach od 25 lat ale o ropie w płynie chłodzącym dotąd nie słyszałem. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjechałem dzisiaj do mechanika, który stwierdził, że to ropa jest w środku a nie olej

 

może on miał na mysli spaliny a nie olej napedowy. zrób zdjecie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na 99% jest to ropa.... Dla porównania byłem u kilku innych mechaników i każdy z nich stwierdził że 1) to jest ropa, 2) nie ma pojęcia o co chodzi... teorie są różne... peknięty blok, upg, tuleje na wtryskach... sam nie wiem co o tym mysleć i co robić.... ponadto oleju nie przybywa, masła pod korkiem nie ma, pali normalnie....

 

DSC09545.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nawet myślałem, że jak wymieniali ten czujnik przy pompie wtryskowej to gdzieś im się tam chlapneło ropą do przewodów... ale to chyba niemożliwe.... Idąc drogą dedukcji i biorąc uwagę, że nie znam się na autach, to gdzie są mozliwe styki układu paliwowego i chłodzenia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na 99% jest to ropa

Na zdjeciu rzeczywiscie to wyglada na rope.Wspóczuje ci bo z tego co ci powiedzieli mechanicy to troche beda musieli pogrzebac,ale mam nadzieje ze ktos "mądry" cos tu zaradzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marceli szpak

zdejmuj głowicę i prędziutko ja naprawiaj bo nieszczelną masz i tyle. Poczytaj o tulejach, UPG raczej masz dobrą, tylko głowica nie trzyma szczelności w "słabych punktach", tj. na tych nieszczęsnych tulejkach. Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności