Skocz do zawartości

Problem z vectra


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

No i znowu DUPA. Przejechałem jakieś 1000km i znowu mułłłłł. Objawy dokładnie takie same jak poprzednio, tylko, że teraz jestem o 350zł biedniejszy. Dzwoniłem do tego mechanika co mi naprawiał auto zaproponował sprawdzenie przewodów od podciśnienia, czy nie pospadały. Nie wiem za bardzo gdzie one są, ale poszukam. Strasznie daleko mam do tego mechanika i wolałbym tam nie jechać. Powoli zaczynam nie lubić, tej skądinąd ślicznej VB. Boję się, że tym razem to coś poważniejszego chociaż objawy są te same. Załamany jestem.

 

Pozdrawiam all

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

danifer zerknąłem na jeden z wcześniejszych Twoich postów i z tego co zrozumiałem to mechanik wspominał o czyszczeniu przepływki (tu zerknij na mój post z obrazkiem w tym temacie http://forum.opel24.com/problemy-z-astra-ii-17td-z-1998r-turbina-chlodzenie-vt8445.htm ) i o zaworze podciśnienia załączającym turbinę którego opis znajdziesz tu http://forum.opel24.com/problem-z-elektrozaworami-rozwiazany-vt8639.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem średnią ochotę jechać do mechanika, więc postanowiłem sam popatrzyć trochę na silniczek (mimo, że jestem lajkonikiem w tych sprawach). Ale udało się chyba, bo prześledziłem przewody podciśnienia i na trójniku łączącym przewody (takim gumowym, zielonym) znalazłem pęknięcie. Jak wcisnąłem przewód głębiej w ten trójnik to moc samochodu znowu była ok, ale tylko przez 30km bo potem pęknięcie się powiększyło. Generalnie moja diagnoza taka - Wymienić ten trójnik. Nie wiem tylko gdzie mogę go kupić, ale znajdę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Witam mam problem z kierownica multifunkcyjna w vectrze b z 96r. Kupilem samochod z uszkodzona kostka (zmiazdzona) wymienilem cala instalacje w drzwiach (kierowcy) oraz kable kture wychodzily z budy na nowe (dosztukowałem). Po podlaczeniu orginalnego radia car 400 klawisze przy kierownicy sie swieca jednak nie dzialaja 8) sprawdziłem miernikiem przejscia pomiedzy kablami od przyciskow w kierownicy i kablami od kostki przy radiu odpowiedzialnej za sterowanie z kierownicy radiem i na zadnym z tych kabli nie ma przejscia :) Jesli ktos moze znac przyczyne prosze o pomoc :cry: Pozdrawiam wszystkich forumowiczow :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sterowanie radiem na kierownicy to fajny bajer ale na innym radiu nie dziala. Ja tez zmienilem na inne (Pionek) i dopiero wtedy dowiedzialem sie ze przejsciowka do sterowania na kierownice kosztuje okolo 250 a bez tego oryginalne sterowanie nie zadziala na radiu innym niz oplowskie. Pewnie da sie to jakos obejsc ale ja zrezygnowalem-kupilem pilota do radia za 100 z montarzem na kierownice

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Rozumiem ale ja mam orginalne radio opla ktore obsluguje sterowanie z kiery, a i tak mi to nie dziala :D. Nie mam wogule przejscia pradu z kabli wychodzacych z przyciskow w kierze do kostki przy radiu. Sprawdzilem to miernikiem , moze jest tam gdzies jakas kostka ktora mogla sie rozlaczyc??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

witam jestem tu nowy mam podobny problem y oplem vectra 1.8 tez świeci mi ta kontrolka wszystko jest sprawdzone a na kombie pisze przepływomierz powietrza morze być walnięty sterownik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A JAK JEST W VECTRZE 2.0 DI 82KM W DIESLU?? CZY SPRAWDZENIE KOMPUTERA PóJDZIE TAK JAK Z BEZNZYNIE?? I TAK ZOBACZE BO NIE MAM ZA BARDZO WYJSCIA ABO ASO ALBO SAMEMU...

JESLI MOZECIE MI POMOC TO MAM PROBLEM Z LAMPKA AWARII SILNIKA GASNIE JAK SILNIK SIE ROZGRZEJE I NA WYZSZYCH OBROTACH LICZE NA POMOC TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności