Skocz do zawartości

Problem z vectra


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

wysoczyl mi blad 0115 czujnik temperatury silnika i nie wiem dokladnie co to moze oznaczac bo tam jest kilka takich pozycji :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

U mnie też się wyświetla "check engine" ale tylko czasami. Dodatkowo bardzo możliwe, że mam problem z przepływomierzem, bo samochód muli strasznie, szczególnie na wyższych biegach. Jeszcze nie udało mi się rozwinąć prędkości większej niż 130 km/h (chyba, że z górki :)) Jestem posiadaczem opla od tygodnia i trochę jestem zdziwiony tym brakiem przyspieszenia. Przebieg 84 tyś (o ile jest orginalny) raczej nie sugeruje problemów z silnikiem. Nie wiem co mam myśleć, może ten model po prostu jest taki mulasty??? Proszę o opinię . Silnik X20DTH rocznik 2000. ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysoczyl mi blad 0115 czujnik temperatury silnika

To czujnik temperatury płynu na kompa.

Jaki masz motor?

To ci powiem, gdzie go szukać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 84 tyś (o ile jest orginalny) raczej nie sugeruje problemów z silnikiem. Nie wiem co mam myśleć, może ten model po prostu jest taki mulasty??? Proszę o opinię . Silnik X20DTH rocznik 2000.

bez przesady :)???:mrgreen:

tyle to ja w dwa latka robie, i zawodowo nie jeżdżę.

dodaj jeszcze przynajmniej 2 z przodu do tego przebiegu ;)

 

A ten silnik w vectrze to spokojnie osiąga te 180 km/h

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

miga pomarańczowa kontrolka silnika ;)

 

ale tam jest dokładnie napisane do jakich silników można to zastosować, a w twoim profilu widze, że masz diselka wiec odpada nie masz złączki na 6 pinie.

Dzieki:)chciałem sobie z ciekawosci sprawdzic czy wszytko jest oki:)bo nie dawno ja zakupilem i jakos tak z ciekawosci:)ale skoro nie moge to moze i lepiej bo nie bede grzebał wiec bezpieczniej dla niejPozdrawiam:)

 

[ Dodano: Wto Lip 31, 2007 00:16 ]

Przebieg 84 tyś (o ile jest orginalny) raczej nie sugeruje problemów z silnikiem. Nie wiem co mam myśleć, może ten model po prostu jest taki mulasty??? Proszę o opinię . Silnik X20DTH rocznik 2000.

bez przesady :)???:mrgreen:

tyle to ja w dwa latka robie, i zawodowo nie jeżdżę.

dodaj jeszcze przynajmniej 2 z przodu do tego przebiegu ;)

 

A ten silnik w vectrze to spokojnie osiąga te 180 km/h

Całkowicie sie z Tobą zgadzam co do prawidziwosci tego przebiegu no chyba ze Jest jej pierwszym włascicielem:)moim zdaniem jak ktos kupuje samochod z silnikiem disla to nie po to by stał w garazu:)moj jest z 99 i ma 160tys i to mialem watpliwosci co do jego przebiegu ale mechanik uspokoił i powiedział ze bardzo prawdopodobne ze tyle ma:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No właśnie mi też ten przebieg wydaje się mocno podejrzany. Jednak po wyglądzie silnika i wnętrza samochodu jest nadzieja, że oryginalny. Niestety nie znam się na tyle, żeby móc to ocenić. Chcę go podpiąć do kompa żeby dowiedzieć się coś więcej o samochodzie,czy jeśli to zrobię, to będę miał informację o tym, że licznik był przestawiany, a jeśli tak, to o ile został przestawiony? Na ile pewna jest informacja z komputera?, można go jakoś oszukać?. Podziękowania dla Miłego i Camela2602 za pomoc.Liczę się z tym że jest tak jak mówicie tylko ta niepewność - ILE?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak podepniesz pod kompa w ASO to napewno ci wszytsko powiedzą. Czasem wystaraczy sam numer VIN i moga sprawdzić w bazie danych. Jeśli przed zakupem nie sprawdziłeś z kimś kto sie zna tego auta to chyba lubisz ryzyko:) Rocznik 2000 z taki silnikiem to na allegro stoi coś ok 20 tys zł, ale jak ma taki przebieg to pewnie wiecej chcieli. Nie chce cie martwić ale ostatnio w Auto Świecie koles napisał żeby mu pomogli bo kupił Vectre C z 2003 tez z dieslem, ale nie pamietam jaki to był dokładnie. Kupił w komisie i miała miec niby 137 tys km. Jak kupował to nie pojechał do ASO. Potem cos sie zrypało i pojechał, a jak tylko podpieli go pod kompa to sie okazało ze ostatni raz na przeglądzie w niemczech był przy 240 tys km, taki mały zonk :twisted: Komis sie wyparł i powiedzieli ze nie ich wina, choć zgodnie z prawem odpowiadaja za stan techniczny auta.

 

ILE??

Ja mysle że jeżeli auto było cofane, to musiało miec przebieg coś ok 160 tys km. Jeśli było by wiecej to kierownica byłaby już nieźle dojechana i musieli by obszywac albo zmienic. Znajomy ma benzyniaka 1.6 i ma obecnie 205 tys km tez rocznik 2000. Kierownica jest juz troche wytarta, meszek od biegów tez jest już zniszczony. Chyba ze miał naprawde duzy przebiek typu 250 tys i tanio był kuipony. Wtedy mogli zainwestowac w nowa kierownice, pedały, dzwignie od biegów itp. Choć to dla mnie mało prawdopodobne bo teoretycznie kupujący powinin byc czujny decydując sie na ten rocznik, diesla i taki przebieg, wiec prawdopodobnie aż tak by nie ryzykowali. Kupiłeś auto z zagranicy rozumiem??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mysle że jeżeli auto było cofane, to musiało miec przebieg coś ok 160 tys km. Jeśli było by wiecej to kierownica byłaby już nieźle dojechana i musieli by obszywac albo zmienic. Znajomy ma benzyniaka 1.6 i ma obecnie 205 tys km tez rocznik 2000. Kierownica jest juz troche wytarta, meszek od biegów tez jest już zniszczony. Chyba ze miał naprawde duzy przebiek typu 250 tys i tanio był kuipony. Wtedy mogli zainwestowac w nowa kierownice, pedały, dzwignie od biegów itp. Choć to dla mnie mało prawdopodobne bo teoretycznie kupujący powinin byc czujny decydując sie na ten rocznik, diesla i taki przebieg, wiec prawdopodobnie aż tak by nie ryzykowali. Kupiłeś auto z zagranicy rozumiem??

Auto kupiłem na Litwie prosto z lory, jechało na tirze tranzytem z Włoch. Rzeczywiście sporo zaryzykowałem, kupiłem w ciemno. Tyle co obejrzałem i przejechałem się. Już przy kupnie był problem z brakiem mocy i ciągle jest, zrobiłem już 1300 km ale nie mam czasu pojechać na kompa w tym tygodniu. Boje się co z tego wyjdzie. brrr.

Cena około 16,5 tys. + 2 tys. opłaty i wyjazd + X tys. naprawy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Skoro go kupiłes z lawety to raczej nie był picowany. Pozatym włosi nie jeżdżą też tyle ile niemcy. Czasem sie trafi rodzynek i taki przebieg jest całkiem możliwy. Moja Astra ma z 99r. ma 46 tys km ??? Pozatym duzy przebieg wcale nie świadczy o tym ze to złom. Ja oststnio np jeździłem Peugeotem 206 z 2000 2.0 HDi. Według licznika ma przebieg 280 tys km. Kupiony był w niemczech od pierwszego właściciela, a znajomy odkupił go jeszcze na czerwonych tablicach pod urzędem skarbowym ??? Przebieg powiesz straszny, a wnetrze wcale nie zniszczone i prawdopodobnie ma mniejszy przebieg tylko wymienili mu zegary, w tych autach czesto nawalają zegary. Tak go ocenił mechanik bo miał dość stare opony, filtr oleju itp. A jakby tak nie dbał to raczej by takiego przebiegu nie osiągnął. Wiec różnie to bywa, a teraz nie ma sie co przejmowac, kupiłes to trzeba jeździć i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności