Skocz do zawartości

czujnik ABS - Astra II


Rekomendowane odpowiedzi

Podepne się pod temat. otoż w moim przypaku kontrolka ABS wogule się nie zapala po przekręceniu kluczyka. Posiadam ABS, w prawym przednim kole mmniałem pourywane kabelki. Więc polączyłem je ze sobą. Lecz nie przyniosło to żadnego efektu. Nie wiem wogule od czego się zabrać w tej sprawie :placze:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Od początku ci nie działał?Najlepiej podepnij pod kompa i zobaczysz czy się łączy z modułem.Możesz wtedy też przeprowadzić test kontrolki od ABS-u co ci da odpowiedź czy jest spalona.Jak chcesz to podeślij mi VIN to ci rozkoduję, zobaczymy czy auto wyjechało z ABS-em z fabryki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku ci nie działał?Najlepiej podepnij pod kompa i zobaczysz czy się łączy z modułem.Możesz wtedy też przeprowadzić test kontrolki od ABS-u co ci da odpowiedź czy jest spalona.Jak chcesz to podeślij mi VIN to ci rozkoduję, zobaczymy czy auto wyjechało z ABS-em z fabryki.

Nie działa od początku. nr VIN WOLOTGF08X8003929

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam ABS i wiem że auto z ABS nie zatrzyma się natychmiast tępa nie jestem mam drugie auto w którym jest ABS i wiem jak to działa. I widzę różnice pomiędzy dwoma autami.

Wracając do Opla nie nie czuje pulsowania pedału hamulca podczas hamowania a ABS na 100% jest zamontowany w moim aucie. Co do kontrolki to powiem tak gdy uruchamiam auto zapala się i gaśnie tak jak i inne kontrolki. Pytam czy to może być wina tego iż czujniki ABS są umieszczone za daleko od kół???? I jaka powinna być prawidłowa odległość tych czujników

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest zintegrowany w piascie nie ma tam żadnej możliwości regulacji tak jak to bylo w przypadku innych rozwiązań.Ale gdyby były jakieś problemy z czujnikami lub układami wykonawczymi to paliły by się kontrolka ABS-u podczas jazdy co świadczy o usterce układu.Ale wszystko można oszukać i widziałem już niejedno.Kontrolkę można podłączyć pod inną kontrolkę np AIRBAG tak że będzie gasnąć po przekręceniu zapłonu.

Sorki nie chciałem cię urazić, myślałem że może nie jeździłaś autem z ABS-em.

Podjedź do kogoś na diagnostykę to się wszystko wyjaśni, może ktoś z twojej okolicy ma np opcoma?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto wyjechało z fabryki z ABS :wesoly:/>

To czenu kontrolka wogule się nie zapala?? hm nie mam pojęcia. bezpiecznik dobry, wogóle u mnie po przekręceniu kluczyka zapalają się tylko kontrolki od ładowania i od oleju. a ppowinno być wiecej mi się wydaje :confused:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainteresowałeś mnie tym że może być podłączony do AIRBAG. Jakieś dwa tygodnie temu wpadłam w poślizg oplem przez co trochę go uszkodziłam i zastanawiało mnie czemu ABS nie zadziałał... Wiem że przy tym aucie coś było majstrowane bo były odłączone niektóre urządzenia takie jak kolektor świateł i wiatrak... Tak się zastanawiam czy może ABS jest odłączony albo jakoś kombinowane przy nim było. Co do diagnostyki to gdy byłam jakieś 2 miesiące temu to pokazało tylko błąd silnika związany z niesprawną sondą lambda. Nie było mowy o ABS ale widzę że trzeba będzie to jeszcze raz jakoś sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czenu kontrolka wogule się nie zapala?? hm nie mam pojęcia. bezpiecznik dobry, wogóle u mnie po przekręceniu kluczyka zapalają się tylko kontrolki od ładowania i od oleju. a ppowinno być wiecej mi się wydaje :confused:/>

 

Pewnie było coś kombinowane.Jak sprzedawcy nie chciało się naprawiać to lepiej wylutować diodę z zegarów i po problemie.Częsta praktyka nieuczciwych handlarzy.Miałem podobny przypadek podczas zakupu auta.Kontrolka od ABS-u paliła się cały czas, na moją uwagę że abs nie działa koleś zaczął czarować że są zużyte klocki w hamulcach, jak wymienię to zgaśnie :wesoly:

Powinna ci się palić jeszcze lampa z AIRBAG od modułu wentylatorów,od silnika, ciśnienie oleju, ładowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności