Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem


Gość zajaccc.kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zajaccc.kuba

Powiedz mi jak sprawdzę omomierzem ten czujnik to którego pinu się mam trzymać i jaka wartość mniej więcej ma mi pokazać?? Jak byś był w stanie to bym prosił o pomoc z tymi wartościami. Ja jutro napisze jakie wartości mi wyszły bo teraz ciemno i tak nie bardzo znajdę ten czujnik. Pozdrawiam i dzięki za wszystkie posty, ale im więcej tym lepiej i zapraszam obserwatorów do rozmowy na temat mojej omegi która ma problem taki jak w temacie. Wszystkie wskazówki są dla mnie cenne bo tych mechaników mam już dość. Liczę na waszą pomoc

 

 

 

A co do błędów to nic nie wyskakuje i tu jest problem ze błędów nie ma ale czytałem na innych tematach że w omedze c nie pokazuje błędu odnośnie czujnika wału.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ładowaniem daj sobie spokój.

Po 1. Podaj +12 na bezpiecznik FI i sprawdź czy włącza się pompa paliwa.

Po 2. Sprawdź czujnik wału. Ja stawiam na niego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzę omomierzem ten czujnik to którego pinu się mam trzymać i jaka wartość mniej więcej ma mi pokazać

 

W instrukcji , którą ściągnąłem z netu nie podano ,ale na elektrodzie jest raczej wiarygodnie

1-2 pin 10-15 ohm

1-3 pin 10-15 ohm

2-3 pin 0.6-1 ohm napięcie dochodzi 2-3 pin 2,5V

Wtyczka jest ponumerowana , więc nie powinno być problemów z identyfikacją pinów ( rezystancja z reguły oscyluje wokół 11 ohmów , a 2,3 - 0.7 ). Jest jeszcze jeden detal. Podobno w młodszych omegach są czujniki halla ( napięcie 5V)i takie pomiary uszkadzają czujnik ( może daro to skomentuje ), ale jeśli do wtyczki dochodzi 2,5V to śmiało możesz mierzyć . Inna sprawa, że to nie koniecznie przyniesie efekt i najlepiej jest dogadać się z kimś , żeby przełożyć sprawny i odpalić - wtedy dopiero jest 100 % pewności .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie patrząc pod maskę po lewej stronie bodajże pod filtrem oleju

patrząc pod maskę - po prawej, pod filtrem, dojście od dołu, a wtyczka/złącze - w okolicach cewki

http://forum.opel24.com/topic/12420-omega-b-25-mv6-95-blad-31-czujnik-walu/

 

Po przekręceniu zapłonu zerkaj na wyświetlacz czy zaciąga paliwo na rozruch ( ok 1,6 )

ocb ?

 

czytałem na innych tematach że w omedze c nie pokazuje błędu odnośnie czujnika wału.

pokazuje

 

1 & 2 - 10.3-14.3 Ω

2 & 3 - 0.3-0.5 Ω

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przekręceniu zapłonu zerkaj na wyświetlacz czy zaciąga paliwo na rozruch ( ok 1,6 )

ocb ?

 

 

U mnie po włączeniu zapłonu pompa tyle zaciąga na rozruch , potem do włączenia rozrusznika chwilówka pokazuje 0,0 l.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zajaccc.kuba

pompa chodzi bo ja wujek zaczoł krecic to zrobiła takie pstyk wiec łykła paliwo zaraz ide sprawdze te omy na tych pionach wyobrazcie sobie ze auto jezdziło 2 dni i padło a mechanik powiedział ze musi jezdzic dlatego jak słysze słowo mechanik to dostaje oscylacji serca panowie mysle ze zrobimy ja wspulnymi siłami jak ja odpale wysyłam wam po dobrej flaszce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zajaccc.kuba

mam jeszcze prosbe byłem szukałem tego czujnika i go niemoge znalesc pewnie jest tak ze sie patrzyłem na niego a ten sie smiał ze mnie zrobił by mi ktos zdjecie gdzie on dokładnie jest bo ja juz nie mam siły

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod widocznym na fotce szarym filtrem

(do samego czujnika dojście od dołu - pisałem już wcześniej)

 

x30xe_silnik.JPG

 

a idąc po jego przewodzie dojdziesz do złącza (okolice cewki)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zajaccc.kuba

napisze jak cos zdziałam mam wszystkie przydatne informacje za które jestem wam wdzieczny dzieki daromv6 odezwe sie jutro albo w srode a jesli ten czujnik bedzie ok to co jej moze jeszcze byc imobilajzer??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności