Skocz do zawartości

felgi stalowe


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można opony rozmiaru 205/50 R16 zastąpić rozmiarem 205/55 R16. Różnica w średnicy między tymi rozmiarami wynosi 20,5 mm. Jaki to może mieć wpływ na ABS, TCS i wskazania komputera. Czy Opel dopuszcza taki zamiennik? Różnica w cenie dla tych dwóch rozmiarów jest kusząca (130 zł. na sztuce), ale czy warto zaryzykować?

Nie powinno miec wplywy na abs i inne systemy jesli zamienisz na wszystkich kołach.

Wieksza srednica to jednak bledne wskazanie predkosci, przebiegu itp - komputera.

Wieksza srednica to tez wygodniej na naszych dziurawych drogach, ale gorsze trzymanie na zakretach.

Ja jezdzilem w zimie na takich wyzszych i wszystko był OK ( mam 195/60 R15 - a założyłem 195/65 R15)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 360
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Moja Astra G (1.6 16V 100KM) ma obecnie zimówki 195/65/15.

Na lato chciałbym założyć 205/60/15. Na standardowe "stalufelgi" 15 cali.

Będzie OK ? Podpasuje bez problemu, nie wzrośnie spalanie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? Podpasuje bez problemu, nie wzrośnie spalanie ?

operujesz rozmiarami bardziej odpowiednimi do BMW,więc te 205/60 to juz lekkie przegiecie,a spalanie na pewno wzrośnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? Podpasuje bez problemu, nie wzrośnie spalanie ?

operujesz rozmiarami bardziej odpowiednimi do BMW,więc te 205/60 to juz lekkie przegiecie,a spalanie na pewno wzrośnie.

Spalanie wzrosnie - ale wzrosnie tez rzeczywista ilosc przejechanych kolometrów, tak ze w sumie w przeliczeniu zuzycia paliwa na kolometr rzeczywisty moze wyjsc to samo co wczesniej, a jak jezdzisz w trasie to moze nawet mniej ( wieksza srednica - nizsze obroty silnika przy tej samej predkosci) - troche to zagmatwane, ale mysle ze kazdy wie o co chodzi :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieksza srednica - nizsze obroty silnika przy tej samej predkosci)

w sumie tak,ale opór toczenia większy i niepotrzebne piłowanie silnika.Opony zuzywaja ok. 25% paliwa na pokonanie oporu toczenia,więc oszczednosci nalezy szukac własnie tu.Rózne opony nawet w tym samym fabrycznym rozmiarze mają rózne opory.Z mojej wiedzy np. Michelin Energy ma niski opór. By sie o tym przekonac wystarczy wziąć 2 rózne opony i pchnąć je z równa siłą po gładkiej powierzchni.Michelin poleci dalej-sprawdzone nie jeden raz.

 

Obywatel,

Cytat"Nowy, doskonały, aluminiowy silnik benzynowy 2.8 V6 turbo o mocy 250 KM (280 KM w wersji OPC)"

-te Vectry wychodzą fabrycznie na 19,wiec koleś chce sie z jakimś ponad 100KM silnikiem przyrównać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam prośbę. Czy może ktoś wrzucić zdjęcie wyząbkowanej opony ze wskazaniem co to te ząbki są bo nie mogę się zorientować o co biega z tym.

 

edit:

Ok. Już wiem.

Dla zainteresowanych:http://www.motofakty.pl/artykul/opona_prawde_ci_powie.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pandox,kazda opona jest leciutko wyząbkowana,bo klocek bieznika scina sie do tyłu.Natomiast mocno wyczuwalne wgłębienia z reguły po wewnętrznej stronie czuje sie wyraznie pod palcami,a nawet to widać w postaci fal.To powoduje szumy opon podobne do zuzytych łozysk.

To tyle w uzupełnieniu artykułu z linka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość barteklodz

ząbkowanie głównie od hamowania sie robi .

opony gdzie klocki bieżnika są oddzielone od siebie są bardzo podatne na to , przy hamowaniu zanim klocek złapie przyczepność ta część która zaczyna się stykać z asfaltem, ślizga się po nim co powoduje starce pod określonym kątem .

dlatego też w pojazdach gabarytowych opony osi kierującej mają bieżnik równoległy do kierunku jazdy :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hmm- a wariant "econo": czyli opony 195/50/15 ?

Nie będzie za twardo ? Jeździł tak ktoś na stalówkach ?

[Astra G]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm- a wariant "econo": czyli opony 195/50/15 ?

Nie będzie za twardo ? Jeździł tak ktoś na stalówkach ?

[Astra G]

Ja tak kiedyś jeździłem na alu i nigdy więcej. Na polskie drogi duży balon to podstawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności