Skocz do zawartości

Drgania na 6 biegu


Gość 13_wojownik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 13_wojownik

Witam Wszystkich,

 

Dziś zauważyłem pewien "objaw" który mnie zaniepokoił, otóż po załączeniu 6 biegu jadąc z prędkością około 85 km/h (obroty ok. 1200-1400) czuje się że auto wpada w delikatne drgania, które po zwiększeniu się prędkości zanikają lecz nie do końca.

Ma ktoś może pomysł co może być przyczyną lub o czy to możne świadczyć?

 

Wielkie dzięki za wszelką pomoc w tym temacie.

 

Pozdrawiam

13_W

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 13_wojownik

Ma ktoś może pomysł co może być przyczyną lub o czy to możne świadczyć?

Chyba za wcześnie wrzucasz 6-ty bieg.

 

Też się nad tym zastanawiałem. Muszę to sprawdzić w praktyce. A w takim razie twoim (waszym) zdaniem kiedy jest najlepszy moment na 6-kę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w takim razie twoim (waszym) zdaniem kiedy jest najlepszy moment na 6-kę?

 

140-160 km/h Jesli tak bedziesz jezdzil dalej to szykuj sie na grubszy wydatek w postaci zestawu sprzegla z dweumasem. Zreszta skrzyni tez nie wróże bezawaryjnosci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 13_wojownik

A w takim razie twoim (waszym) zdaniem kiedy jest najlepszy moment na 6-kę?

 

140-160 km/h Jesli tak bedziesz jezdzil dalej to szykuj sie na grubszy wydatek w postaci zestawu sprzegla z dweumasem. Zreszta skrzyni tez nie wróże bezawaryjnosci.

 

Wynika z tego że 6 bieg nie jest na Polskie drogi a tym bardziej przepisy. Tylko czy te zadeklarowane prędkości jak na 6 bieg to nie przesada. Pytam bo nie chcę przegiąć w drugą stronę tym razem i ciągnąc autko do 140 na 5-ce, a i przy okazji zapytam Was jeszcze w jakich zakresach prędkości (obrotów) zmieniacie biegi.

 

 

A tak na marginesie to widział ktoś z was kiedyś taki wykres moc - moment obrotowy (lub prędkość) dla Astry 1.9 CDTI. Jeśli tak to gdzie jest dostępny?

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie po włączeniu wyższego biegu, obroty nie powinny być niższe jak 2tyś obr/min. I wtedy nie będzie szarpania i duszenia silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od niedawna też jeżdże astrą 1,9 cdti z 6-giegową skrzynią i 80km/h na 6 to zdecydowanie za wolno obroty silnika są za niskie co może doprowadzić do zarżnięci silnika, 80 4ka 90-110 5tka 110-........ 6tka.

i zwracać uwagę na obroty ekonomiczna jazda 1800-2500 dostosować do danego biegu Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Też się nad tym zastanawiałem. Muszę to sprawdzić w praktyce. A w takim razie twoim (waszym) zdaniem kiedy jest najlepszy moment na 6-kę?

 

..tak jak napisła kolega Kacper, przy zmianie powinieneś być w granicach 2000 obr. czyli gdy osiągsz juz maks. moment. Pozatym nawet diesla trzeba czasami pokręcić a te 1200 obr.....brrrrrrr :glupek: ... nie brzmi - kolego szkoda silnika !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności