Skocz do zawartości

Signum brak oświetlenia węwnątrz


Gość mariusz3322

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariusz3322

Witam wszystkich użytkowników tego forum.Jestem nowym użytkownikiem ,wiec proszę wybaczyć jakieś nieświadome błedy.Wracając do tematu jestem szczęśliwym poSIadaczem od dwóch tygodni signum i mam problem z oświetleniem wnętrza. A w zasadzie to brakiem oświetlenia! zegary i deska świecą ,ale nie ma oświetlenia kiedy otwiera się drzwi czy tylną klapę.Bezpieczniki sprawdzałem wizualnie i są dobre ale w paru miejscach są wolne gniazda. Nie znam numeru bezpiecznika, który za tę oświetlenie odpowiada a moze padł jakiś moduł steRujący? Jeśli ktoś coś wie o tej usterce bardzo proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
Gość mariusz3322

Witam wszystkich ponownie choć z forum nikt nie odpisał to w końcu sam sobie poradziłem z problemem oświetlenia i piszę bo może komuś pomogę, otuż sprubowałem wymienić ze szrotu całą centralę sterującą z przekażnikami i bezpiecznikami która znajduje się z tyłu w bagażniku,po zalogowaniu (adaptacji) drugiej nic się nie zmieniło! całe szczęście że mogłem zwrócić centralkę na szrot. tydzień pużniej znalazłem przyczynę!!! był to przecięty perfidnie obcinaczkami kabel za schowkiem prowadzący plus do centralki!!! wywnioskowałem że jakiś idiota przecią kabel bo coś mu robiło zwarcie na centralce ale nie domyślił się że jak wymieniał żarówkę w tylnej lampie to przy przykręcanie zgniut jeden z kabli i to on zwierał z masą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
Gość Suchy955

Witam, mam problem z oświetleniem wnętrza Vectra C, mianowicie po otwarciu drzwi nie świeci oświetlenie wewnątrz nad lusterkiem a te nad tylna kanapa świeci. 

Po zamknięciu drzwi i wciśnięciu guzika oświetlenia lampki nad tylnia kanapa działają a przednie nie. 

Może ktoś ma jakiś pomysł gdzie szukać 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Suchy955

Żarówki nowe, podmieniłem też gniazda z gniazdami bocznych lampek i działają w bocznych a środkowy nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie... dołączam się do problemu :)

VC po otwarciu drzwi raz mi światło z przodu świeci, a raz nie... tak jakby przerywało.

Po odczytaniu błędów są dwa z tym związane:

 

**********************POCZĄTEK ECU ID**********************
Source Address: DDM
Adres źródłowy: 0x00000259
Identyfikator: 0x0202
VIN W0L0ZCF6838086249
Numer części:13111458
Numer wersji oprogramowania: OP1D 188000
Opis systemu: SIEM 0401
Hardware key number: S001007479
Kod alfa: AN
Data produkcji: 313030
Code Index and version: 000 00

Ilość zapisanych kodów błędów:1

B2555 - Obwód lampki drzwi kierowcy, wadliwe działanie
(00)  - Obecny

**********************KONIEC ECU ID**********************

**********************POCZĄTEK ECU ID**********************
Source Address: PDM
Adres źródłowy: 0x00000258
Identyfikator: 0x0202
VIN W0L0ZCF6838086249
Numer części:13111459
Numer wersji oprogramowania: OP1D 188000
Opis systemu: SIEM 0401
Hardware key number: S001007479
Kod alfa: AP
Data produkcji: 603030
Code Index and version: 000 00

Ilość zapisanych kodów błędów:1

B2555 - <Nieznany kod błędu>
(00)  - Obecny

**********************KONIEC ECU ID**********************

 

Od czego zacząć, co sprawdzić ew. wymienić, aby sprawdzić :)

- czasem jak nie świeci wystarczy strzał z prawej strony obudowy i odpala, ale to też nie w tym rzecz, aby tak robić, a chodzi mi, aby problem zlikwidować i skasować błąd

Edytowane przez amiga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności