Skocz do zawartości

Prawdopodobnie przybywa oleju


Gość cr4sher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie dawno kupiłem Opla Astre G z 2.0 silnikiem Diesla.

 

Mój problem polega na tym, że przy odpalaniu puści mały niebieski dymek i kręci troszkę dłużej niż kilka dni temu, a co gorsza wymieniając olej było go za dużo... Nie ubywa płyny chłodzącego, prawdopodobnie ropa dostaje się do oleju.

Na ciepłym silniku problem znika, silnik nawet przy obciążeniu nie puści dymku (przy zmianie biegu etc).

 

Którędy może zasysać ropę do oleju? i czy taka naprawa będzie kosztowana? Lub może macie jakieś inne pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne miejsce, gdzie ON i olej są najbliżej to cylinder - tu bym szukał ... zacznij od sprawdzenia kompresji i szczelności pierścieni ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne miejsce, gdzie ON i olej są najbliżej to cylinder - tu bym szukał ... zacznij od sprawdzenia kompresji i szczelności pierścieni ...

 

To nie jedyne miejsce :-) - kolejnym miejscem w tym silniku gdzie ON może przeciekać do oleju są trawersy na wtryskiwaczach, jeżeli oringi na nich puszczają to może być ten sam efekt. Tylko wtedy pewnie by się zapowietrzał i po dłuższym postoju miałbyś niemały problem z odpaleniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje mi to auto sprzedać, a myślałem, że będę miał spokój ;(

 

Może się ktoś orientuje, jaka ta kompresja ma dokładnie być?

Auto ma przejechane "ponoć" 135 tys z 99 roku.

Wg. Vivid WorshopData ATI-10.2:

astragcisnieniesprezani.jpg

 

 

Ta kompresja to "ciśnienie sprężania"?

Jeszcze zaktualizuję posta, bo to mój pierwszy opel i nikt nie wspomniał, że się sprawdza olej na rozgrzanym silniku po 5 min... :), więc źle może nie być. Wlałem 5 litrów oleju do silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kompresja to "ciśnienie sprężania"?

... tak ...

nikt nie wspomniał

... nie pytałeś ...

Wlałem 5 litrów oleju

... pojemność jest 5,5 litra ... przy wymianie z filtrem ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość jacko323

Witam koledzy u mnie zauważyłem że chyba też przybywa oleju w silniku dodam że nie zakopci ani mało ani dużo po prostu zero dymku, płyn chłodniczy stan idealny od samego początku już mnie szlag trafia kupiłem go pół roku temu, poprzednio miałem viki 2.0 Pb tragedia i nie miałem kupować opla aż mnie namówili i coś czuje że znów się rozpoczyna ;nowa płyta stara śpiewka; bardzo prosze o jakieś rady bo chyba się załamie :confused: :confused: :confused:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomradd

Problem z przybywaniem oleju znika na rozgrzanym silniku, bo to Opel. Gdy silnik jest zimy i wkładamy bagnet prawie w każdym oplu mamy tyle oleju na podziałce, że możemy nim obdzielić kilka sąsiadujących samochodów.Wtedy nasz wniosek- zilnik do wymiany. Stan oleju naszego opla sprawdzamy tylko i wyłącznie na rozgrzanym silniku, kilka minut po wyłączeniu (5- 10 minut)silnika. Tylko takie dane są wiarygodne. Polecam czytanie instrukcji. Jeżli nie widać płynu w oleju oleju w płynie, mierzymy 10 minut po wyłączeniu i taki wynik dla nas się tylko liczy. Najprawdopodobniej, żadne trawersy, żadne uszczelnienia, tylko umiejętność mierzenia poziomu oleju.

 

Dobry pomysł ... - silvo44

Edytowane przez silvo44
popieram

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu jest plastikowa końcówka bagnetu, więc należy kilka razy sprawdzić poziom oleju za każdym razem wytrzeć miarkę i dopiero sprawdzicie dokładnie ile jest oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności