Skocz do zawartości

Silnik zapala i gaśnie; zapowietrzanie układu paliw. Astra G 2.0 DI 82KM


Gość MarcinR

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MarcinR

Witam szanownych forumowiczów;

Może zacznę od tego, iż jestem w trakcie przekopywania forum, by odnaleźć problem trapiący moją Aśkę, ale ktoś być może szybciej mi podpowie ;)

 

Otóż... Po kilku godzinach po zgaszeniu silnika, auto zapala na strzała lecz silnik po 3 sekundach dostaje drgawki na ok 10-15 sekund i czasem zgaśnie, a czasem się przełamie i jest ok. Przeważnie gaśnie po nocce, a bankowo jeśli auto jest nie odpalane 2-3 dni i wyżej. Na wyświetlaczu komputera przy spalaniu bierzącym zaczyna przykładowo od 1,5 L/H, wzrasta stopniowo na 2,5/3 (silnik skacze) przełamie i dalej na 1,5 i spada normalnie tak jak ma być czyli ssanie stopniowo rozgrzewa silnik. No ale czasem gaśnie i muszę go dłuższą chwilę piłować, a co za tym idzie akumulator, rozrusznik i pewnie pompa dostaje w D...e. Po jakimś czasie od zgaszenia silnika, słychać takie "pyrkanie/pukanie" nie wiem jak to nazwać, wydaje się gdzieś przy filtrze paliwa jak otworzę maskę, ale słychać to też dobrze z kabiny przy zamkniętych drzwiach i oknach. Wymieniałem ostatnio filtry i oleje u mechanika, także paliwa. Nie był za mocno brudny (ale oczywiście wymieniono) obudowa wydawała się nie popękana i na ponad miesiąc był względny spokój. Wydaję mi się, że do czasu jak autko postało 3/4 dni bez odpalania i ....znowu zgroza powróciła.

I teraz pytanie: czy to wina zapowietrzania się układu paliwowego czy gorzej, pompa na wykończeniu ? Ale jakby pompa to chyba i w trakcie jazdy by było coś nie halo. Słyszałem i czytałem także u Was na forum, że ta obudowa filtra paliwa lubi być winowajcą w takich przypadkach i przez to się zapowietrza. Nawet jak postoi autko 2-4h to słychać i czuć problem, ale zdecydowanie w mniejszym stopniu i szybciej sobie z tym radzi.

Dodam, że z autem nic się nie dzieje jak już odpali. Normalnie jeździ, skręca, przyśpiesza ;)

Trochę się rozpisałem przy pierwszym poście... Dzięki z góry za porady :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności