Skocz do zawartości

Astra G 1,7 TDI 3 tyś.kopci. Brak mocy


Gość jarod1976

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych. Posiadam Astrę G 1,7 TDI 2001r. Mianowicie mam następujące problemy:

Autko pięknie odpala silniczek pracuje równiutko i w miarę cicho jak na Ropniaczka. W pewnym momencie autko straciło totalnie moc.

Wymieniłem przepływomierz, i wydawało się że jest wszystko OK, lecz zaówarzyłem następujące objawy:

1) odpala bez problemu lecz po przejechaniu dystansu około 1 km lekko słabnie na niskich obrotach tj. do momenty włączenia się turbiny,

2)Przy 3000 ob. samochód kopci (zostawia za sobą potężną chmurę).

Nadmieniam że komputer nie pokazuje żadnego błędu.

Bardzo proszę o pomoc może ktoś spotkał się z takim zachowaniem swojego Autka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w mojej Asterce jeszcze tego nie miałem, ale znajomy miał podobnie w carismie i okazało się, że spadł czy coś się rozszczelniło na wężu doprowadzającym powietrze z intercolera do turbiny czy z turbiny do intercolera (dokładnie nie wiem jak to działa). pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale objawy podobne, brak mocy i czarna chmura za nim. A carisma igiełka 110 000 tys. 2003 rok, jak będę miał podobne objawy ( oby nie)to od razu to sprawdzam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzenie parametrow w czsie rzeczywistym da pelen obraz co dolega. Po to jest ta diagnostyka by sobie mozna bylo wlasnie sprawdzac takie rzeczy. Blad wywali jak cos jest uszkodzone ewidentnie a nie ze przeklamuje wiec bledu wcale nie musi byc by auto nie bylo sprawne. Na poczatek do sprawdzernia cisnienie doladowania podczas przyspieszania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych. Posiadam Astrę G 1,7 TDI 2001r. Mianowicie mam następujące problemy:

Autko pięknie odpala silniczek pracuje równiutko i w miarę cicho jak na Ropniaczka. W pewnym momencie autko straciło totalnie moc.

Wymieniłem przepływomierz, i wydawało się że jest wszystko OK, lecz zaówarzyłem następujące objawy:

1) odpala bez problemu lecz po przejechaniu dystansu około 1 km lekko słabnie na niskich obrotach tj. do momenty włączenia się turbiny,

2)Przy 3000 ob. samochód kopci (zostawia za sobą potężną chmurę).

Nadmieniam że komputer nie pokazuje żadnego błędu.

Bardzo proszę o pomoc może ktoś spotkał się z takim zachowaniem swojego Autka.

 

musisz podać więcej opisu - jak jedziesz - jak zmieniasz biegi- kontrolki - moc przy dodawaniu gazu i td

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość jarod1976

Witaj cie po pewnym czasie obserwacji zauważyłem zmianę objawów tj. jak silnik jest zimny to autko śmiga aż miło i do tego nie pozostawia za sobą dymu. Lecz jak tylko silnik się podgrzeje zaczyna się jazda : Brakuje mocy (efekt jakby nagle stracił z 10 koni) a za autem chmura. diagnostyka nic nie wykazała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności