Skocz do zawartości

Strasznie wiele problemów


Gość zapala88

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zapala88

Krótko mówiąc nie spodziewałem się że tyle problemów można mieć z Autem kupiłem samochodzik bop mi się podoba i słyszałem dobre opinie na jego temat... okazało się jednak coś innego autko chyba się zapowietrza stojąc z górki odpala jeżeli ma sporo paliwka w baku około 20l, wstawiłem zawór zwrotny wymieniłem filtr paliwa i wszelkie uszczelki na jego obudowie wymieniłem trójniki od przelewów wtrysków i same przewody... objawy są dość dziwne autko odpala chodzi chwilkę i gaśnie później trzeba go kręcić rozrusznikiem, aż odpali... może to ma znaczenie ale na pompie paliwa widać na wierzchu na pokrywce delikatny wyciek ewidentnie ropy aczkolwiek nie jestem w stanie stwierdzić z kąt on jest...

 

druga wada to świeci mi się kontrolka silnika po zagrzaniu auta na komputerze wyświetla się błąd EGR ale czyściłem zawór dokładnie samochud na kontrolce nie ma mocy i wkręca się do 3500 obr\min czy jesteście w stanie pomudz mi w jakiś sposób??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to ma znaczenie ale na pompie paliwa widać na wierzchu na pokrywce delikatny wyciek ewidentnie ropy aczkolwiek nie jestem w stanie stwierdzić z kąt on jest

Popatrz dokładnie na przelewy (gniazda w trawersach od przewodów zwrotnych) często przy zdejmowaniu starych przewodów końcówka przewodu pęka i zostaje w środku na tym króćcu. Przy zakładaniu nowego przewodu nie pozwala na jego prawidłowe założenie i wówczas może ciec tędy paliwo (po górnej części kolektora dolotowego i kapać na pompę)jednocześnie może to być przyczyna zapowietrzania się. Druga możliwość to nieszczelna uszczelka na kolektorze dolotowym i z kolektora kapie na pokrywę. Poczytaj o układzie podciśnieniowym, elektrozaworach i waku pompie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zapala88

o kończącym się rozruszniku szczotkach na alternatorze i pasku wielorowkowym to w sumie jeszcze tylko zawieszenie mi lekko siedzi:D:D:D A co do zapowietrzania mechanik powiedział, że w tych autkach bardzo często pompy siadają ;( więc co mam zrobić z EGR-em nie zostawię go tak bo umrę za kółkiem zanim gdziekolwiek dojadę :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość kojot78

WITAM.Jeśli udało Ci się naprawić auto to napisz jaka była przyczyna, ponieważ mam taki sam problem. Dodam iż pompę mam po regeneracji. Wszystkie opisywane instrukcje do usterki sprawdziłem i dalej to samo, czyli gdy auto postoi pod górkę kilka godzin odpali za 1razem po czym zgaśnie. Później trzeba długo kręcić zanim odpali.

Proszę o pomoc ponieważ mechanicy diagnozują usterkę pompy.

Może to pompa, która jest w zbiorniku?

Z góry dzięki za pomoc

 

Piszemy bez CapsLock-a! - Tym razem poprawiłem ale kolejnym wyrzucę w kosz/DAROMV6

Edytowane przez kojot78
popr. post

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOZE TO POMPKA KTORA JEST W ZBIORNIKU? Z GORY DZIEKUJE ZA POMOC.

 

Po 1 nie krzycz ! Nie pisze się dużymi literami.

 

Po 2. W zbiorniku nie ma pompki.

 

Po 3. Zapowietrza Ci się układ paliwowy. Do sprawdzenia trójniki, przelewy, trawersy. Znajdź dobrego mechanika co zna się na swoim fachu to zrobi jak trzeba.

 

Po 4. Jak być czytał forum to byś wiedział co i jak, ale oczywiście łatwiej krzyczeć niż szukać :confused::klutnia:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności