Skocz do zawartości

wymiana świec zapłonowych astra h


Gość faxmodem99

Rekomendowane odpowiedzi

Gość faxmodem99

Witam,

 

czy do wymiany świec zapłonowych w astra h 1.6 2007 benzyna (xer), należy mieć jakieś szczególne zdolności? Czy wystarczy zdjąć pokrywę "ecotec" i wykręcić stare?

 

czy po wymianie świec może ustać lekkie szarpanie przy ruszaniu?

 

ile powinna kosztować jedna nowa świeca?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

Mam Astre H (Z16XER)

Wymieniłem świece - założyłem NGK, wcześniej były GM. Dodatkowo też wymieniałem cewkę.

Po niespełna miesiącu od tego zabiegu, gdy silnik nie jest rozgrzany, przy dodawaniu gazu trochę przerywa, po osiągnięciu odpowiedniej temperatury wszystko już jednak chodzi tak jak powinno.

Czy może to być związane ze świecami?

Gdzieś czytałem ze do tego silnika najlepiej żeby świece były oryginalne, ale prosiłbym o potwierdzenie, bo przecież NGK też zwykle chwalą.

Dzięki

Pozdrawiam

Edytowane przez rafalh

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiece NGK to dobry zakup o ile sa oryginalne

niestety pelno podrobek na allegro

cewka jak jakas tania to tez nie jest dobrze

szybko siadaja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz, takie niedomaganie na zimnym i prawidłowa praca na rozgrzanym silniku, to gdzie leży problem ?

Check żaden nie wyskakuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tutaj nie da sie okresilic co to na 100 %

moze to byc niskiej jakosci cewka

moze to byc czujnik na ECU (temperatury)

moze czujnik walu korbowego (u mnie byl walniety i po nagrzaniu silnik wariowal a bledu nie pokazywal)

 

nie wiem co za czesci kupiles i gdzie

moze tutaj jest problem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż, powrót do świec BOSCHa z 0,9 odstępem elektrody okazał się zbawienny. A BOSCH to chyba to samo co oryginał GM. Tak więc NGK z odstępem 1,1, przewidziane do tego modelu silnika w moim przypadku się nie sprawdziło. Teraz chodzi tak jak powinno i na zimnym i na rozgrzanym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Otóż, powrót do świec BOSCHa z 0,9 odstępem elektrody okazał się zbawienny. A BOSCH to chyba to samo co oryginał GM. Tak więc NGK z odstępem 1,1, przewidziane do tego modelu silnika w moim przypadku się nie sprawdziło. Teraz chodzi tak jak powinno i na zimnym i na rozgrzanym.

A nie dało się zmniejszyć odstępu w NGK? Przecież to tylko klepnięcie w elektrodę kluczem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak dobrać się do tych świec w Z16XER? zdejmuję osłonę z napisanem ECOTEC następnie odkręcam dwie długie śruby i co dalej?

 

Odpinasz wtyczkę od cewki zapłonowej, wyciągasz cewkę i masz dostęp do świec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie dało się zmniejszyć odstępu w NGK? Przecież to tylko klepnięcie w elektrodę kluczem

szczelinomierza nie miałem, a na oko to nie było to samo

nie wiem może to nie wina szczeliny tylko może samej świecy

na tych GMach auto chodzi jak z nut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności