Skocz do zawartości

Nie działa oświetlenie wewnętrzne i na pace


Rekomendowane odpowiedzi

czesc,mamy ten sam problem z oswietleniem moj post troche nizej,ale zero podpowiedzi ja szukam modulu oswietlenia bo wszystoko dobre tz.zarowki,swiche,bezpiecznik,oswietleniem steruje modul na tyrystorze lub na fecie bo gdy zamkniesz dzrzwi to swiatlo powoli sie sciemnia i tam bym szukal problemu lecz po przeszukaniu calego auta nic,sciagnolem datasheeta do vivaro (po Hiszpansku)ale nic z tego nierozumie mamtakze schemat elektryki ale to sa rys.tech. i z nich tez nic nie kumam jak chcesz to ci wysle na maila moze tobie sie przyda pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Racje ma kolega ucho. Na pewno jest jakaś przetwornica do sterowania oświetleniem, bo oprócz płynnego rozjaśniania i ściemniania oświetlenia wyraźnie "gdzieś" ją słychać jak "piszczy". (jakieś 10 kHz tak na oko a raczej ucho :))

Jakbyś był taki uprzejmy to wyślij mi proszę tą dokumentację i schematy, które udało Ci się ściągnąć. Mam w pdf-ie instrukcje obsługi, jakby ktoś chciał mogę również podesłać. Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dominik244

dzieki moj mail [email protected] przejze te plany moze cos znajde ,zamowilem plyte z naprawa do vivaro jak przyjdzie to poszukam i dam znac czy cos znalazlem

 

ALT Ci się zawiesił ???

Nie ma potrzeby cytować poprzedniego posta ...

Edytowane przez silvo44
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Piterson

Odnawiam temat oświetlecia we wnętrzu..

 

W moim vivaro po otwarciu zamków pilotem, na trzy lampki wewnętrzne świeciły się dwie ( środkowa i tylna), przednia działała tylko po ręcznym włączeniu samej lampki.

Chciałem sprawdzić na które styki wchodzi napięcie po otwarciu drzwi pilotem, w tym celu wyciągłem środkową lampkę, podłączyłem miernik, i zmierzyłem na który styk wchodzi napięcie. Niestety podczas montowania lampki w karoserię dotkłem lampką karoserię samochodu i w tym momencie zaiskrzyło się i lampka zgasła, ostatnia lampka nadal się paliła.

Bezpiecznik na 100 % dobry, mam w tej chwili jedną działającą lampkę z tyłu, która gaśnie po zapaleniu samochodu, dwie niesprawne.

 

Gdziie jest moduł od tych lampek, bo podejrzewam że padł moduł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kazdej dochodza 2 minusy i plus,ktore kable nie daja znaku zycia?

modul jest pod kierownica,zwie sie UCH,sa 3 rodzaje

modul pamieta klucz wiec przy zmianie programowanie kluczyka jest niezbedne

 


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej, mówimy o module komfortu.

 

Jeśli po spięciu Ci coś gaśnie to wywala bezpiecznik lub żarówke.

 

W vivaro/traficu/primastarze instalacja jest "dość" dobrze poizolowana, wątpe by samo z siebie coś się złamało czy upaliło więc teorię spiskową pt. wiązka elektyczna sobie odpuścmy.

 

Proponuję jeszcze raz poprzeglądać bezpieczniki bo prawie na stówkę to tam leży problem. I nie szukać konkretnego jednego tylko od danej funkcji tylko każdego jednego spalonego. Dlaczego ? Ano dlatego, że może jakiś "kowal" podłączał sobie coś na krótko i wpiął się nie tam gdzie trzeba.

 

Czy w ogóle ktoś sprawdzał te lampki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności