Skocz do zawartości

Nie działa oświetlenie wewnętrzne i na pace


Rekomendowane odpowiedzi

jesli jestes na tyle odwazny zeby tam z miernikiem zagladac to do sprawdzenia masz 4 piny w UCHu

kostka brazowa 9-o pinowa

pin1 wyjscie masy do lampki przedniej

pin2 wyjscie masy do lampek tylnych

kostka zielona 20-o pinowa

pin23 masa z tylnych czujnikow drzwi

pin27 masa z przednich czujnikow w drzwi

instrukcja napraw mowi ze wsowki moga uledz uszkodzeniu,tylko niewiem jak tam igle miernika wsadzisz....

 

sprawdzilem schemat i teoretycznie w zielonej 6-o pinowej kostce,pin5 jest wylacznikiem czasowym +12v rozgalezionym na 3 lampki

wnioskujac schemacik masz raczej dobry modul skoro tylna swieci,jedynie pin1 i pin27 z wyzej wymienionych do sprawdzenia

teraz kwestia ktory kabel uszkodzony,moze zacznij od tylu,bedzie latwiej

po otwarciu przednich drzwi swieci ta tylna?

wrzucam schemat dla ulatwienia

 

Edytowane przez wojtekcichy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Piterson

Dzięki za odpowiedź,

 

jutro popatrzę we wnętrza, głównie w ten moduł UCH.

 

Przygoda z lampkami zacząła się od kupna samochodu w styczniu.

Nie działała tylko przednia lampka, środkowa i tylnia działały normalnie, otwarłem pilotem drzwi, zapalały się, zamykałem pilotem, gasły.

To samo po odpaleniu samochodu, łagodnie gasły środkowa i tylnia.

Pomyślałem sobie że przednia lampka ma spaloną żarówkę, wyciągłem ją z podsufitki, i okazało się że żarówka jest dobra, wtedy metodą podmiany środkowej z przednią przekonałem się że obie lampki świecą.

Podczas montażu środkowej lampki w karoserię, zrobiłem jakieś zwarcie, i lampka przestała swiecić ( tylko środkowa) tylna nadal działa jak należy.

I teraz mam dwie niedziałające lampki, pierwszą i środkową.

Jak lampki włączę ręcznie, to działają normalnie, natomiast nie działają po otwarciu drzwi i po otwarciu pilotem, tak jak napisałem wcześniej działa już tylko ostatnia.

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowujac dziala stala masa i plus skoro mozna odpalic recznie,pozostaje sprawdzic mase od drzwi do lampek.

Czujniki otwarcia drzwi latwo zdiagnozowac po kontrolce na zegarach

W blaszaku wiazka leci po lewej goze jesli chodzi o drzwi paki

Ogolnie jestem zielony z elektyka,te mostki masy i plusa maja na koncu 1a,2a... to nie sa jakies bezpieczniki dodatkowe?

Powodzenia w szukaniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podsumowujac dziala stala masa i plus skoro mozna odpalic recznie,pozostaje sprawdzic mase od drzwi do lampek.

Czujniki otwarcia drzwi latwo zdiagnozowac po kontrolce na zegarach

W blaszaku wiazka leci po lewej goze jesli chodzi o drzwi paki

Ogolnie jestem zielony z elektyka,te mostki masy i plusa maja na koncu 1a,2a... to nie sa jakies bezpieczniki dodatkowe?

Powodzenia w szukaniu

Wydaje mi sie ze moge sie podepnąc pod temat bo u mnie podobny problem.

Auto kupiłem juz z ta usterką a mianowicie nie gasną lampki oświetlenia kabiny i przestrzeni ładunkowej musze je ręcznie gasic bo inaczej wyczerpią akumulator.

Wyczytałem ze winny może być moduł UCH ,moze macie jakies inne sugestie od czego zacząć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli tylko tyl to raczej problem z wlacznikiem,zazwyczaj z tylnim,dla testu wypnij wtyczke z czujnika w slupku drzwi tylnych,jesli lampki nie zgasna wypnij wtyczke z suwanych,jesli nie zgasna to albo zwarcie do masy albo uwalony modul

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jesli tylko tyl to raczej problem z wlacznikiem,zazwyczaj z tylnim,dla testu wypnij wtyczke z czujnika w slupku drzwi tylnych,jesli lampki nie zgasna wypnij wtyczke z suwanych,jesli nie zgasna to albo zwarcie do masy albo uwalony modul

 

Drzwi tylne - po rozłączeniu czujnika lampka tylna gaśnie po 10 sek.

Pdłaczyłem czujnik zamykam drzwi lampka nie gaśnie, i wtedy zauważyłem ze w drzwiach brakuje kołka gumowego (odbojnik) nr. czesci 4400621

który po zamknieciu drzwi wciska czujnik w słupku i przerywa obwód po czym lampka gaśnie . Pozostaje kupić taki kołek wkręcić go na miejsce i problem tylnych drzwi rozwiazany.

Pozostaje reszta tzn. drzwi boczne i przednie

 

Pytanie : czy po wypięciu czujnika drzwi i podłaczeniu miernika na przewody w słupku ,obwód ma być zamkniety tzn miernik powinien dzwonić ? tak mam w dzwiach kierowcy natomiast drzwi pasażera miernik nie dzwoni przypuszczam uszkodzony przewód beżowo czerwony który wychodzi ze słupka pasażera.

 

Jeśli ktoś mam jeszcze schemat elektryczny to poproszę na [email protected]

Edytowane przez Zduno

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shemat czego?

po 30 min uch odcina + na lampki i zgasna napewno

w momencie zamkniecia auta z pilota lampki rowniez pozbawione sa + tak ze aku to one nie rozladuja

tak po otwarciu drzwi obwod masy sie zamyka,przynajmniej powinien

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shemat czego?

po 30 min uch odcina + na lampki i zgasna napewno

w momencie zamkniecia auta z pilota lampki rowniez pozbawione sa + tak ze aku to one nie rozladuja

tak po otwarciu drzwi obwod masy sie zamyka,przynajmniej powinien

 

Problem rozwiązany. :rotfl: przyczyną był tylko i wyłącznie ten odbojnik o którym wspomniałem wyżej, tymczasowo zrobiłem zastępczy i wszystko działa jak powinno.

Wychodzi na to że jeśli tylne drzwi są nie domknięte to zadna lampka nie zgaśnie nawet ta w kabinie i to bedzie informacja o nie zamkniętych drzwiach, tymbardziej ze u mnie nie ma kontrolki niezamknietych drzwi na liczniku.

 

pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca,przednie drzwi zapalaja wszystkie lampki,tylne z klamka i przesuwane same tylne lampki,ale wazne ze juz ok,wiem jak wazne sa te lampki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności