Skocz do zawartości

insignia - turbo i gaz


kicaj

Rekomendowane odpowiedzi

hejka,

zastanawialem sie nad opcja zalozenia gazu (tak wiem, jestem wciaz przeciwnikiem lpg ;) ) do nowych silnikow TB opla, a dokladnie 2.0 Turbo Ecotec 220KM, ew. 1.6 Turbo 180KM czy tez 2.8 Turbo 260KM. No wlasnie czy to mozliwe? u mnie FOH mowi ze to nie mozliwe, ze wzgledu na problem ze spelnieniem normy Euro5, gdzie indziej czytam ze ze wzgledu na wtrysk bezposredni jest to wciaz nie opanowane, a gdzie indziej ze juz instalacje sa do silnikow z bezposrednim i dobrze dzialaja...

wiec jak to jest? ktos cos wiecej wie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na Oplu też się nad tym zastanawialiśmy, popytaliśmy kilku fachowców od gazu, i powiedzieli tak jak napisałeś, "jakieś instalacje do bezpośredniego wtrysku są, ale jak na razie nie za bardzo opanowane, taka wersja BETA.."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje jedzic Insignia 2.8 z LPG. Jezdzic jezdzila ale czy to ma sens?

a cos wiecej?? ;)

 

ja z premedytacja pytam sie o to... myslimy z zona o zmianie auta i jedna z opcji jest wlasnie opel (insignia/zafira) w turbobenzynie z lpg (bo wiekszosc czasu bedzie jezdzic w miescie a od czasu do czasu dluzsze trasy).

 

Ostatnio na Oplu też się nad tym zastanawialiśmy, popytaliśmy kilku fachowców od gazu, i powiedzieli tak jak napisałeś,

czyli choc w tej kwestii ASO i FOH maja wspolne zdanie ;) szkoda ze wciaz to tylko beta...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość djmatti91

Dosyć świeża jeszcze sprawa. Ale osobiscie uwazam ze kupno silnika 1.6 ktory wyciska 180km to juz duze ryzyko a jeszcze do tego LPG to ile ten silnik przejedzie 100tys?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie czy te silniki mają bezpośredni wtrysk? Bo mi się wydaje ze nie ale mogę się mylić. Jeśli jest wtrysk bezpośredni to LPG odpada z uwagi na brak dedykowanej instalacji. Jeśli jest wtrysk pośredni to da radę coś zaradzić.

Z tego co wiem VC 2.8 V6 można zagazować ale jest tam bardzo mało miejsca i slaby dostęp do kolektora.

Silniki 1.6T i 2.0T też podeszły by pod LPG 50-60KM z cylindra jest do ogarnięcia. Sam widziałem audi 1.8T 235KM na LPG i chodziło bardzo ładnie wprawdzie zastosowano wtryski Hana 2100 i dwa reduktory więc da się. Największy problem to znalezienie dobrego gazownika który to ogarnie i dobrze wystroi bo cena takiej instalacji i tak będzie wysoka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość paweleczek666

Dosyć świeża jeszcze sprawa. Ale osobiscie uwazam ze kupno silnika 1.6 ktory wyciska 180km to juz duze ryzyko a jeszcze do tego LPG to ile ten silnik przejedzie 100tys?

 

kolego, ja mam corse d opc 1.6 T zrobione ze 192 na 265 koni, przelatane 80 tys, co powiesz na to fachowcu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, ja mam corse d opc 1.6 T zrobione ze 192 na 265 koni, przelatane 80 tys, co powiesz na to fachowcu?

no i? jakies rozwiniecie? bo narazie nie wiem o co ci chodzi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

paweleczek666 pogadamy jak tą corsiną zrobisz następne 80 tyś.Ja byłem posiadaczem paru autek które były wyżyłowane i wiem co mówie.Sam teraz jestem wlaścicielem opla corsy d opc i dla mnie te 192 km z tego silniczka to jest dużo a ty powiadasz że masz 265 km hmmmm .Ciekaw jestem ile ten silniczek pożyje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w autach doładowanych, ale w 2ZZ-GE świetnie się sprawdza instalacja fazy ciekłej.

 

Co do trwałości silników to wszystko zależy od warunków w jakich pracują i oleju w głowie właściciela :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności