Skocz do zawartości

Pompa paliwa


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. jestem nowy na forum.. możecie mnie jakoś naprowadzić jak dojde do pompy paliwa w vectrze A 1.8l benzyna-gaz. Kupiłem niedawno moje pierwsze auto i prawdopodobnie pompa jest do wymiany.. Na gazie pali ale cięzko jest jej wejsc na obroty na zimnym silniku, na benie nie pali. :wesoly: Chcę wymienic tą pompe do odpalania i rozgrzania silnika. Jeżeli i tak będę jezdził na gazie to czy jest sens kupować oryginalną pompę czy wystarczy zamiennik? jakiej pompy szukać? Proszę o jakieś podpowiedzi i pozdrawiam.. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki FENIX znalazlem :mrgreen: , wyciągnąłem i teraz mam kilka pytań do kogoś kto miał z tym do czynienia, zamieściłem nawet pare fotek, a mianowicie: Czy podczas wymieniania pompy muszę spuścić paliwo? Bo jak widać pompa znajduje się w baku. Zdziwiłem się ponieważ w baku gdzie jest benzyna są też kable od pompy na wierzchu. Czy to tak ma być? Przecież iskra i bum(Czy się myle?). Na zamieszczonych zdęciach jest pompa i filterek , widzę że ten kawałek wężyka poszedł.. Może wystarczy założyć tylko nowy filterek? a nie wymieniać całą pompe? Chociaż podejrzewam ,że poprzez oderwanie się tego filterka pompa mogła zapchać się paprochami i przestać działać. Jak sprawdzić czy pompa jest sprawna? Proszę o jakieś odpowiedzi i pozdrawiam :wesoly:

 

 

 

 

Na allegro jest wiele zamienników, napiszcie która jest warta uwagi?Nr z mojej pompy: 0 580 453 509, Warto inwestować w oryginalną Boscha skoro i tak będę jeździł na gazie, pompe wymieniam ponieważ jest mi potrzebna do odpalania i rozgrzania silnika aby lepiej mu się wskakiwało na obroty. To tak na zime :wesoly:

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet bez filterka pompa powinna ciągnąć benzynę, uważam, że jest do wymiany.

Pompę możesz kupić też zamiennik, tylko patrz na otwór tam, gdzie jest sitko, jak bedzie miała większy, niż twoja, to nie kupuj, mi taką wcisnęli i niestety nie wytrzymała, mimo iż też na gazie jeżdżę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zwróce uwagę na ten otwór. Jutro rozejrzę się za jakąś pompą. Paliwo muszę spuszczać czy nie trzeba? :wesoly:

 

BTW: Dlaczego otwór nie może być większy? Zbyt duża dawka paliwa? :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt duża dawka paliwa?

Nie, po prostu ja się nadziałem na pompę od uno, dającą 1,1 bara.

Faktem jest, że na motorze c20ne wytrzymała po przeróbce całe 4 miesiące, ale i tak dawała zamiast 2,5 bara około 1,5 bara,.

Tak sądzę po osiągach.

Dam ci foty porównawcze.

Uno:

Dołączona grafika

Opel:

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuźwa wymieniłem pompe i chu.. ale jestem zły , nadal nie pali, nie wiem teraz co jest grane, kręci ale nie pali, bak paliwem zalałem i nic. Pompe podłączyłem tak jak była... Co to może być?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiedziałeś się chyba jak do tej pory czy autko chodzi na paliwie po rozgrzniu ,czy możesz wykręcać na obroty na biegu jałowym i podczas jazdy czy wykręca się jak należy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na benzynie nie pali w ogóle, za to na gazie elegancko.. ale tak jak napisałem wcześniej, z tym , że na benzynie nie pali to jestem zmuszony odpalać samochód na gazie czyli na zimnym silniku i na początku ciężko dla auta jest wejść na obroty, ale po rozgrzaniu jest OK.. Ale to na gazie a nie na benzynie.. Dzisiaj bede kombnował dalej.. pozdrawiam

 

 

 

Więc tak próbowałem dziś znowu: Raz odpali na benzynie a raz nie. Jak odpali to pochodzi 1 minute nie więcej !! i gaśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności