Skocz do zawartości

problemy po wymianie silnika


Gość macio1702

Rekomendowane odpowiedzi

Gość macio1702

witam, mam problem,właśnie przyszedłem z garażu po wymianie silnika 2.0 8v na ten sam.jestem załamany. wszystko poszło jak po maśle wyciagłem stary wsadziłem nowy,odpaliłem i chodzi, jak i na gazie tak i na bęzynie ,super równo niestuka,i ok, ale po chwili gotuje sie woda i wywala ją przez zbiorniczek. wętylator sie załancz ale woda i tak raz za kiedy leci przez zbiorniczek.moja calineczka chodziła a gazie i staneła, jak wyciągałem martwy silnik to wszystko opisałem porobiłem zdjęci,ten który kupiłem na wymiane był niby ten sam, ale zauwarzyłem ze jedna rurka chłodzenia przy rozrządzie była w innym miejscu niż moja. wkładając ten nowy silnik założyłem wszystko tak jak było przy silniku który padł. i teraz niewie czy powodem tej gotującj się wody może być powód żle podłączonych tych przewodów chłodzenia czy uszczelka pod głowica????????????/ ratujcie prosze?????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Upewnij się, że pompa wody jest OK i pracuje.

2. Upewnij się, że cały układ jest zalany płynem i odpowietrzony.

3. Sprawdź termostat.

4. Sprawdź czy chłodnica jest gorąca.

Napisz co sprawdziłeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość macio1702

a jak sprawdzić czy układ jest odpowietrzony, jak go odpowietrzyć? bo ja tylko wlałem płyn przez zbiorniczek i nic więcej.

dodano

posprawdzałem to pokoleji, wyciągnołem termostat, i nadal tosamo jak dodaje gazu to poziom płynu w zbiorniczku sie podnosi, niewiem czy to normalne? wentylator sie włancza,pojade gdzieś do kogoś zobaczyć jak maja być popodłanczane te gumowe węże pod dolotem bo chyba tam sa pomienione, a mam jeszcze pytanko bo jak i przed wymianą tak i po wymianie niegrzeje mi nawiew w aucie co może być powodem?

Edytowane przez daro
usunałem zbędny cytat,scaliłem posty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś pompę wody??

Odpowietrzasz poprzez poluzowanie opasek na wężach - powinna lecieć woda, sprawdź w kilku miejscach.

Sprawdź czy któryś wąż nie jest przytkany w środku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość macio1702

Sprawdziłeś pompę wody??

Odpowietrzasz poprzez poluzowanie opasek na wężach - powinna lecieć woda, sprawdź w kilku miejscach.

Sprawdź czy któryś wąż nie jest przytkany w środku.

OK POROBIŁEM. juz wszystko jest dobrze, przewody były pomienione pod alternatorem te z chłodzenia,ktoś kto zakładał w niej kiedyś gaz to popiepszył

i dlatego też niebyło ciepłego nawiewu w aucie a teraz wszystko działa i woda w zbiorniczku sie uspokoiła. wielkie dzięki za pomoc.pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności