Skocz do zawartości

Zapalająca się lampka układu elektronicznego silnika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdeczie

Mam opelka astre 1,4 z instalacją gazową. Kupiłem go tydzien temu. zauwarzyłem iz podczas jazdy (jeżdzę na LPG/odpalanie na bęzynie) od czasu do czasu zapala się kontrolka sygnalizująca awarię układu elektronicznego silnika, po czym po chwili gaśnie. Czy ktoś spodkał sie z ta przypadłością? JA zadnej ustarki w samochodzie nie znajduję. Prosze o poradę

Pozdrawiam

Łukasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

do oplów są trzy rodzaje mikserów o różnej średnicy .. moze masz za duzą srednice i mieszanka jest zbyt uboga , po czym sonda daje sygnał i sie swieci kontrolka ... jak sie kontrolka zaświeci nalezy kilka razy dodać i puscic gaz i zaraz zgasnie :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam instalkę sekwencyjny wtrysk i zapaliło mi kontrolkę silnika i nie zgasiło no i autko tez normalnie jeździło.Pojechalem z tym na techa i dowiedzialem się że sonda L za katem wylapala za uboga mieszankę.Ogolnie mozna powiedzieć że GAZ KUPUJ TYLKO DOBRY ja kupiłem taniej i mi sie oberwalo.Jak ci sie zapala to wyprobuj statoil lub orlen.Zapomnij na chwile o prywaciarzach.30% sprzedawanego gazu jest do D...py.

Taka moja sugestia.Choc moga byc inne rzeczy oczywiscie.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje jedynie LPG na stacji ORLEN bo jak lałem gaz na stacjach gdzie popadnie samochód czasami tracił moc tak jakby katalizator był zapchany. Tak na marginesie czasami i na różnych stacjach ORLEN jest różnej jakości gaz. Jak ktoś jest z rejonu Piaseczna koło Warszawy to polecam stacje ORLENU nowo przebudowana z ul. Okulickiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

tez mam asterke 1.4 zagazazowana i tez mialem problem z zapalajacym sie checkiem silnika, podlaczlem do kompa Asterke i wkazalo zepsuty sterownik, po wymianie tego sterownika komputer wyczytal defekt sondy lambda. wymienilem sonde i bylo ok na benzynie, natomiast na gazie po przejechaniu jakichs 20 km kontrolka zapala sie na chwile i nie wiem dlaczego??? ostatnio nawet zauwazyyylem ze jak zostawie "zapalony" samochod na benzynie to po okolo 5 minutach tez zapali sie kontrolka silnika czy ktos wie dlaczego moze sie tak dziac??(podlaczalem pod komputer i nie wykrywa błeędów) dodam ze jak auto porusza sie (nie stoi odpalone) jezdze na benzynie to nie zapala sie ta kontrolka... aaa i jeszcze mam takie pytanie, bo Asterka moja po wymianie wyzej wyymienionych czesci jakos nbieraz dziwnie reaguje, spadaja jej czasami obroty do 500 obr. i samochodem wtedy niezle trzepie nie zgasnie ale trzepie nim i jak nacisne na hamulec to wtedy obroty wracaja do normalnosci 900, 100 obr. czy to moze byc przez filtr paliwa, badz pompe paliwa :) dodam jeszcze ze jak nieraz rusze z kopyta Moja Asterka to obrot potrafia zatrzymac sie na 1,5 tys i tak sie utrzymuja az do zgaszenia auta- tak sie dzieje na benzynie, na gazie teraz nie jezdze wogole bo szukam dobrego gazownika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrestartować sterownik gazu. Możliwe że stąd są zakłócenia w pracy silnika. Przy pracującym silniku na LPG wyciągnij bezpieczniki od instalacji gazowej. Silnik powinien się przerzucić na pracę na benzynie. Niech popracuje z 2 min. Wyłącz silnik. Zdejmij klemę z akumulatora na jakieś 3-5 min i poskładaj wszystko jak było na początku. Jak się problem z silnikiem na chwile ustaną to prawdopodobnie masz źle dobrany sterownik LPG do komputera sterującego zasilanie w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności