Skocz do zawartości

klimatyzacja się wyłącza opel zafira 2.0 dtl


Gość manius_19

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam taki problem z klimatyzacja że, do puki silnik jest zimny czyli <90st. klimatyzacja działa prawidłowo.

Włączają się wszystkie wentylatory według przyjętych zasad kompresor pracuje a w kabinie mamy zimne powietrze.

Natomiast jak temperatura zacznie przekraczac 90st kompresor klimy wydaje dziwny brzęk i w tym momencie wyłączaja sie wszystkie wentylatory, zapala sie żółta kontrolka chłodnicy i przestaje lecieć zimne powietrze, a żeby tego było mało temperatura silnika wzrasta powyżej 100st. nawet 120 ale szybko wyłączam wtedy silnik na 3 sek włączam ponownie zapłon i startuje wentylatory aby schłodzić ciecz w chłodnicy

 

Termostat wymieniony

Czujnik temperatury sprawdzony zimny 1.5 do 2.5 k oma zamieniałem z innej astry

klima nabita wymieniona chłodnica, czujnik ciśnienia parownik nowe, nowe też łożyska w sprężarce oraz elektromagnes wraz z jakaś cewka która robiła zwarcie i paliła bezpiecznik 7,5A

 

Może jest ktoś wstanie mi pomóc bo już nie wiem co sprawdzać

sterownik przy lewym kole jest idealny czysty zero zimnych lutów i zaśniedziałych styków

Czytałem gdzieś na forum ze tak może się zachowywać klima która nie jest kompletna albo jak są zamieniane jakieś podzespoły np. inna chłodnica,

i jak pisze na tabliczce znamionowej ze ma być środka chłodzącego 700gram to należy spuścić do 650gram i wszystko będzie ok ?? hmm??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jesli odczyty temperatury silnika pokrywaja sie z faktycznym nagrzewaniem sie silnika znaczy sie silnik sie przegrzewa to ja bym tu szukal przyczyny. Pamietaj ze przegrzanie sie silnika powoduje iz ECM wylacza klime a wiatraki powinny chodzic pelna parą by studzic motorownie. ALbo nie ma cyrkulacji plyny chlodzacego albo poszla uszczelka pod glowica lub jeszcze cos innego. Dziwne jest tylko to ze wiatraki u ciebie nie smigaja jak jest tak wysoka temp. Ilosc czynnika powodowalaby jedynie ze albo by kompresor sie wylaczal albo poprostu slabo by chlodzilo. SPrawdz jeszcze jak sie sytuacja ma np przy jezdzie bez wlaczonej klimy czy temp si epodnosi ponad norme czy jak.

Edytowane przez wesol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności