Skocz do zawartości

Spryskiwacze reflektorów.


Gość Bocia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam w mojej Sintrze coś takiego jak spryskiwacze reflektorów. Są one fizycznie zamontowane. Jest do nich osobny zbiorniczek na płyn. Niestety nie działają - a szkoda. Zmieniam właśnie oba reflektorki żeby było jaśniej i chciałbym żeby te spryskiwacze zadziałały :szczesliwy: Kiedy one powinny działać - czy przy spryskiwaniu przedniej szyby i włączonych światłach, czy powinien być jakiś osobny pstryczek? Spryskiwacze są w zderzaku - da się je wyciągnąć ręcznie z pewnym użyciem siły więc nie są to jakieś zaślepki :rolleyes: No ale dlaczego nie działają to już nie mam pomysłu :zamknieteoczy: Może jest za to odpowiedzialny jakiś bezpiecznik - jeśli tak to który i gdzie się on znajduje? A może macie jakieś inne pomysły? Może już ktoś przerabiał ten problem w swojej Sintrze? No i niech ktoś u kogo to działa napisze kiedy to się u niego załącza :wesoly:

Pozdrawiam Wszystkich :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bezpiecznika to powinien być w skrzynce bezpieczników nad akumulatorem.( opis bezpieczników w tym dziale w tematach przypiętych )

A kiedy i jak się uruchamia spryskiwacz to na pewno ktoś podpowie kto ma takie spryskiwacze. ( u mnie brak )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Muszą być włączone światła. Działają jak włącza się spryskiwacze przedniej szyby.

Jest czujnik poziomu płynu w pojemniku spryskiwaczy lamp i ten lubi się zawieszać, trzeba go sprawdzić.

Jak się nie mylę to taki temat już był poruszany .

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czyli będę się musiał dobrać do tego zbiorniczka żeby zbadać tą sprawę. No chyba że jest jakiś sposób na sprawdzenie i ewentualne "odwieszenie" tego czujnika jakimś prostszym sposobem? Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak już pisał kolega w poprzednim poście włączają się wraz ze spryskiwaczami przedniej szyby ale tylko przy włączonych światłach i działają na zasadzie ciśnienia, które powoduje ich wysunięcie i otwarcie. Sprawdź najpierw czy dociera do nich płyn a dopiero później sprawdź elektronikę. Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

podczas ostatnich warsztatowych działań zdemontowałem zderzak i co się okazało że obok tego zbiorniczka są dwa przekaźniki nie wiem od czego jeden z boku drugi od góry i jak mierzyłem napięcie podawane do pompki to górny przekaźnik załączał napięcie na jakieś dwie sekundy potem rozpinał i pytanie czy ten przekaźnik jest uszkodzony jeszcze muszę pompkę na krótko podłączyć aby sprawdzić czy działa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekaźnik załączał napięcie na jakieś dwie sekundy potem rozpinał

Sądzę że tak właśnie powinien pracować, na chwilę załączyć pompkę po czym ją wyłączyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyglonda na to że pompka jest rombnienta muszę ja sprawdzić a co polecacie jako jej zastepnik może od czegoś pasuje

Edytowane przez reddej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Reddej ja ostatnio kupiłem w sklepie motoryzacyjnym za 14,50, zamiennik dedykowany dla opla, audi, vw, i forda, miałem uszkodzony spryskiwacz tylnej szyby. Trzeba było zmienić kabelki, bo ma inne końcówki i wszystko ok.:ok: Myślę że za taką kasę nie opłaca się nic kombinować, możesz wymontować pompkę żeby mieć na porównanie w sklepie (zamontowana jest na wcisk). Na allegro można dostać zbiorniki z pompką (40-60 zł). Pozdrawiam RG

Edytowane przez rafalgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lamp jest całkiem inna pompka

 

pompka.jpg

 

Czasami pojawia się na allegro, można zapytać też u gościa w Nekli, lub gdzieś gdzie rozmontowują Sintry, albo sprawdzić w sklepach z tego tematu http://forum.opel24.com/topic/8587-Czesci-zamienne/

Albo zamówić tu http://www.vauxhall-car-parts.co.uk/acatalog/VAUXHALL_SINTRA_HEADLAMP_WASHER_JET_-_Passengers_side_-_10263739.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności