Skocz do zawartości

Szarpie przy dodawaniu gazu


Gość Kinio66

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem z moim Signum 1,9 CDTI otoz podczas dodawania gazu nie przekraczajac 2 tys obrotow zaczyna sie dziac cos dziwnego szarpie przodem samochodu na boki , nie wiadomo bo nic nie widac czy to silnik sie buja na boki i skacze czy cos w zawieszeniu sie dzieje a ogolnie mam takie wrazenie jak by bylo malo mocy przy ruszaniu , gdy dodam wiecej gazu wszystko sie uspakaja i juz nie szarpie tylko w pierwszej fazie ruszania. Moze ktos spotkal sie z czyms takim to prosze o pomoc dodam ze dzien wczesniej dopiero kupilem to autko i gosciu wpadl nim galancie w dziure az pekla opona ale zbieznosc jest ustawiona .Pozdrawiam forumowiczow i czekam za podpowiedzia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie dzieje tylko podczas ruszania do predkosci jakies 20 - 30Km/h potem jest spokoj strasznie dziwny objaw nikt nie wie co to jest !

Edytowane przez Kinio66
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pisalem o tym osobny temat, ale nikt mi nie udzielil odpowiedzi.

Mam taki sam problem ale w manualnej skrzyni. Jak dodaje gaz to na niskich obrotach szarpie autem, w momencie gdy włącza sie turbina to jest wszystko wporzadku. Pod gore jak ruszam to szarpie jeszcze bardziej. Jak wlaczam klimatyzacje to musze przygazowac zeby auto ruszylo. Jaby brakowalo mu mocy na niskich obrotach. Jesli udalo Ci sie rozwiazac ten problem to prosze o podpowiedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze autor tematu nie kwapi sie do odpowiedzi na pytania, ale PW rozsyla co nie miara...

no coz...

 

andru - sprobuj przeczyscic egr, ew, sprawdzic przeplywke... to mi przychodzi na mysl w tym momencie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze autor tematu nie kwapi sie do odpowiedzi na pytania, ale PW rozsyla co nie miara...

no coz...

 

andru - sprobuj przeczyscic egr, ew, sprawdzic przeplywke... to mi przychodzi na mysl w tym momencie...

 

Dzieki za podpowiedz.

Egr czyscilem rok emu ale moze sie przytkalo. Sprawdze tez przeplywke.

Najdziwniejsze jest to ze po 1600 km trasy zaczelo sie szarpanie pozniej auto postalo kilka dni i odpalilem znowu szarpalo i nagle ustalo, bylo wszstko wporzadku. Po powrocie do Polski znowu 1600 km zaczelo od nowa szarpac.

 

Sprawdze i dam znac czy to bylo przyczyna.

Dzieki Kicaj pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale nie wiem do kogo te glupie aluzje ze nie odpowiadam po prostu pracuje i czas mam tylko wieczorem .

 

 

Ja swoj egr i przeplywomierz tez dzisiaj czyscilem i nic to nie dalo zabiore go do siebie do warsztatu co prawda to warsztat skody ale tez mechanicy tam pracuja zobaczymy co powiedza to ci napisze , ty przynajmniej pojezdziles swoim bo ja tylko 25km przejechalem i nic jeszcze o tym aucie wiecej nie wiem bo w niedziele zostal dopiero kupiony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale nie wiem do kogo te glupie aluzje

przeczytaj raz jeszcze co napisalem + regulamin...

ps. ja tez pracuje...

 

Ja swoj egr i przeplywomierz tez dzisiaj czyscilem i nic to nie dalo

jaka masz moc auta?

w przypadku skrzyni automatycznej - to kolejny element lamiglowki... ciezko cos konkretnie poradzic...

ty przynajmniej pojezdziles swoim bo ja tylko 25km przejechalem

bo kupilem prawie nowy... ale nie mart sie mnie tez zaczynaja dopadac problemy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale nie wiem do kogo te glupie aluzje ze nie odpowiadam po prostu pracuje i czas mam tylko wieczorem .

 

 

Ja swoj egr i przeplywomierz tez dzisiaj czyscilem i nic to nie dalo zabiore go do siebie do warsztatu co prawda to warsztat skody ale tez mechanicy tam pracuja zobaczymy co powiedza to ci napisze , ty przynajmniej pojezdziles swoim bo ja tylko 25km przejechalem i nic jeszcze o tym aucie wiecej nie wiem bo w niedziele zostal dopiero kupiony

 

Witam.

Tak jak pisalem wczesniej mam podobny problem ale na manualnej skrzyni. Auto szarpalo i zapalila sie kontrolka silnika. Pojechalem do serwisu podpieli pod komputer i okazalo sie ze padl egr. Wczesniej pisalem do kicaja ze czyscilem rok temu, ale okazalo sie ze w pazdzierniku wymienilem na nowy.

Polecam sprawdzic egr moze jest do wymiany. Przypomnialo mi sie ze rok temu tez mialem problem z egr i czyscili mi mechanicy kilka razy, ale skonczylo sie na wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności