Skocz do zawartości

Szarpie przy dodawaniu gazu


Gość Kinio66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem juz po zmianie recylkulatora. Niestety okazalo sie, ze to nie to. Po dokldnym badaniu silnika wyszlo, ze jeden wtysk jest padniety.

 

Kicaj widzialem na forum opla i forda ze pisales o regeneracji wtryskow. Robiles to w Boschu Gladysek przy rondzie Polsadu?

Mozesz ich polecic, byles zadowolony z ich regeneracji, czy nie zdecydowales sie i kupiles nowe wtryski?

 

Osobiscie sie zastanawiam czy wymieniac wszystkie 4 wtryski czy tylko 1. Narazie jak sprawdzali silnik to wyszlo, ze jeden jest walniety. Beda jeszcze robic proby przelewowa i zobaczymy co wyjdzie. Powiedzieli ze najlepiej 4 wymienic, bo i tak sie pozniej reszta posypie. Niby dobrze jest wymienic wszystkie, ale koszt nie jest maly. I zastanawiam sie co zrobic.

 

Bede wdzieczny za odpowiedz. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilem wtryski, ale od Mondeo TDCi, Delphi, jak sie ma sprawa z wtryskami u Opla CDTI jeszcze nie przerabialem. Co do Gladyska, to moge polecic (ja ani moja rodzina nie mielismy z nim problemow). Natomiast problemem sa (byly) u nich terminy.

U mnie niestety skonczylo sie na wymianie 2(?) wtryskow, nie dalo sie zregenerowac bo padnieta byla nie koncowka a czesc elektryczna. Spedzili sporo czasu zeby dojsc co sie dzieje i auto naprawic ;) choc zaczeli od regeneracji.

 

IMHO koszt wymiany jednego wtrysku nie jest taki duzy ( w porownaniu z samym wtryskiem, ew jego regeneracja), poza tym jesli pozostale sa ok, to po co wymieniac? Oczywiscie mozesz pokusic sie o czyszczenie pozostalych wtryskow np ultradzwiekami... Wiecej gdybania po probie przelewowej, ale jesli tylko 1 jest padniety to bym wymienial tylko ten jeden...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilem wtryski, ale od Mondeo TDCi, Delphi, jak sie ma sprawa z wtryskami u Opla CDTI jeszcze nie przerabialem. Co do Gladyska, to moge polecic (ja ani moja rodzina nie mielismy z nim problemow). Natomiast problemem sa (byly) u nich terminy.

U mnie niestety skonczylo sie na wymianie 2(?) wtryskow, nie dalo sie zregenerowac bo padnieta byla nie koncowka a czesc elektryczna. Spedzili sporo czasu zeby dojsc co sie dzieje i auto naprawic ;) choc zaczeli od regeneracji.

 

IMHO koszt wymiany jednego wtrysku nie jest taki duzy ( w porownaniu z samym wtryskiem, ew jego regeneracja), poza tym jesli pozostale sa ok, to po co wymieniac? Oczywiscie mozesz pokusic sie o czyszczenie pozostalych wtryskow np ultradzwiekami... Wiecej gdybania po probie przelewowej, ale jesli tylko 1 jest padniety to bym wymienial tylko ten jeden...

 

 

W Gladysku powiedzieli ze z terminem nie ma problemu, zrobia nawet szybko. Co do wtryskow to powiedzieli, ze lepiej wszystko wymienic, bo pozniej i tak sie reszta psuje. I ciezko im jest zestrojic wtryski jak jest tylko jeden regenerowany, bo beda musieli przekladac (troche prawdy w tym jest ale po co regenerowac reszte jak sie okaze ze sa dobre).

Za regeneracje wtrysku powiedzieli mi od 400 do 450 zl (jesli trzeba bedzie wymieniac czesci). Za demontaz i montaz wtryskow 250 zl.

Ceny sa konkurencyjne z nowymi wtryskami.

 

Byles zadowolony z regeneracji? Nie bylo zadnych problemow z samochodem? Miales padniete wszystkie wtryski i dlatego regenerowales 2 i 2 nowe czy wolales wszystko wymienic?

 

pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 za wyciagniecie jednego czy wszystkich wtryskow?

ile kosztuje nowy wtrysk?

jak bylo u mnie juz nie pamietam dokladnie ;) bo bylo to dawno temu, a auto poszlo do rumunii ;)

robilem troche wiecej u nich, i wtedy ceny regeneracji byly troche wyzsze... w sumie za cala robote z 2 nowymi wtryskami (wtedy chodzily po ok 1300 za sztuke) zaplacilem ponad 4000pln

z tego co pamietam to wyszly problemy z 2ma wtryskiwaczami i te mialy byc zregenerowane, no ale sie nie dalo i stanelo na wymianie... pozostale 2 byly chyba regenerowane

nie rozumiem pojecia strojenia wtrysku, przeciez kazdy wtrysk ma nadany numer ktory wpisuje sie do komputera...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 za wyciagniecie jednego czy wszystkich wtryskow?

ile kosztuje nowy wtrysk?

jak bylo u mnie juz nie pamietam dokladnie ;) bo bylo to dawno temu, a auto poszlo do rumunii ;)

robilem troche wiecej u nich, i wtedy ceny regeneracji byly troche wyzsze... w sumie za cala robote z 2 nowymi wtryskami (wtedy chodzily po ok 1300 za sztuke) zaplacilem ponad 4000pln

z tego co pamietam to wyszly problemy z 2ma wtryskiwaczami i te mialy byc zregenerowane, no ale sie nie dalo i stanelo na wymianie... pozostale 2 byly chyba regenerowane

nie rozumiem pojecia strojenia wtrysku, przeciez kazdy wtrysk ma nadany numer ktory wpisuje sie do komputera...

 

250 za wyciagniecie i zamontowanie wszystkich wtryskow.

Znalazelem Twojego posta na forum forda i widzialem wlasnie, ze byles zadowolony i ile zaplaciles.

Dzisiaj zabrali sie za robienie wtryskow, maja sprawdzic jak wszystkie 4 wtryski i zadzwonic. Jesli sie okaze ze bedzie jeden walniety (a tak mi powiedzieli wczoraj po badaniu na samochodzie) to zrobie tylko jeden (jesli sie da zregenerowac). Zobaczymy co powiedza. Nie wiem ile licza za nowy wtrysk, ale za regeneracje powiedzieli od 400 do 450 za jeden i cena zalezy czy beda musieli wymieniac czesci.

 

Co do strojenia to tez nie rozumiem dokladnie, bo jesli 3 beda wporzadku to po co je regenerowac.

Jak sie bedzie rozwijac sprawa to moge dac znac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazelem Twojego posta na forum forda i widzialem wlasnie, ze byles zadowolony i ile zaplaciles.

no to wiesz wszystko ;) az sam z ciekawosci przeczytalem co ja wtedy nasmarowalem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety nie byl to trzeci wtrysk. Wszystkie wtryski do wymiany. To nie problem z kostka!

Jeżeli poszły wszystkie wtryski to może być to objawem padniętej pompy wysokiego ciśnienia - opiłki z pompy załatwiają wtryskiwacze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności