Skocz do zawartości

TIGRA - nietypowa sytuacja - proszę o opinie


Gość onka18

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki, trochę mnie pocieszyliście, choć będę jechać z duszą na ramieniu, jak zawsze już pewnie tym autem... najgorsze, że pewnie sama sobie to zrobiłam wjeżdżając na krawężnik, możliwe to? :confused:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze, że pewnie sama sobie to zrobiłam wjeżdżając na krawężnik, możliwe to?

Nie ma możliwości. :wesoly:

Jak vertix słusznie zauważył jest tam łożysko oporowe, które jest wielokrotnie tańsze. :wesoly: od 50 zl w górę.

(kompletny zestaw - tarcza, docisk i łożysko kupisz już od 340 zł )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamtego dnia rano jak wsiadłam do auta to już nie dzwoniło... i nie dzwoni do tej pory, więc póki co jeżdżę i coraz mniej się denerwuję, że gdzieś się rozkraczę :zdziwko: a remont silnika przyniósł same pozytywne skutki (poza wydatkiem oczywiście) głowica została zregenerowana, auto łanie się zbiera,płynu chłodniczego nie ubywa,po 300 km na razie oleju też nie [sprawdzam za każdym razem] na terasie pali ok 7l (obecnie), w mieście 11l (masakra!)ale to jest jeszcze stan z przed naprawy, dobrze, że głownie jeżdżę na trasie :mrgreen: i generalnie jesteśmy w fazie zaprzyjaźniania z autkiem, ale do zaufania jeszcze daleko. No i mam nowe pytanie, ponieważ poprzednie auto miałam bez obrotomierza, a teraz go mam czy to normalne, że jadąc na 5tce z predk np. 100 km/h mam obroty trochę powyżej 3tys? skoro tym autem można niby wg producenta jeździć nawet 170, a ja mam wrażenie, że pracuje tak głośno, że aż boję się szybciej jechać (w sumie nie mam potrzeby i tak, pytam z ciekawości, gdyby przyszło mi jechać autostradą :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie, że pracuje tak głośno

 

Jak by nie patrzył , autko ze sportowym zacięciem (trochę musi powarczeć). Obroty i prędkość , to kompilacja silnika i skrzyni biegów ( w kadecie przy 3ts obr miałem 120 km/h i poleciał 170 , mimo 60 KM).Z tych opli , z którymi miałem do czynienia , mogę powiedzieć , że po przekroczeniu 3 ts obr/min , silniki robią się trochę hałaśliwe. Jak się wsłuchać w ten dźwięk , to kusi , żeby go posłuchać przy 4-5 ts obr :devil2:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey.

Po remoncie to jeździj spokojnie , niech tam wszystko się dotrze dobrze ;-)

Za jakiś czas możesz trochę poszaleć , pokręcić go pod czerwone pole obrotomierza ;-) Oczywiście wszystko w granicach rozsądku i bezpieczeństwa ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Opelki po prostu sprawdzajcie co kupujecie. Nie od dziś wiadomo, że z zagranicy do nas w 90 % przyprowadzany jest złom zwłaszcza w komisach. Warto wydać przy zakupie 250 zł na kontrole diagnostyczną w Oplu. Gdybym ja tego nie zrobił to nadziałbym się na Tigrę Twin Top po crash tescie :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności