Skocz do zawartości
Gość WWR

1.6 75 KM 8v C16 NZ Mocowanie tłumika i jego odpowiednie położenie...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość WWR

Cześć, mechanik spaprał robotę i umocował tak tłumik środkowy, że haczy dosłownie wszędzie bo jest z 6 centymetrów nad ziemią...

http://imgur.com/a/q1lJU

Co mam zrobić z beczką aby była wyżej zaraz za katem? Wieszak wygląda dziwnie bo był przerabiany na bank (są spawy nie oryginalne) i gumy są krzywo, tłumik jest nisko jak nie wiem, prawie w ogóle nie znajduje się w tunelu przystosowanym pod niego, dodatkowo rura która biegnie nad mostem, przy beczce idzie zamiast do góry to w dół i też nie wchodzi w tunel pod te właśnie rurę co widać na fotkach, rura nad mostem też wydaje mi się, że powinna być nieco wyżej. Teraz co z tym zrobić, czy zdjąć cały tłumik, odciąć rurę i obrócić beczkę o 180 stopni oraz uciąć rurę przy zgięciu na most i także ją obrócić o 180 stopni, czy to może coś pomóc? Bo wydaje mi się że tak choć nie jestem pewny :/ Co wy o tym myślicie? Bo jednak ciężko się jeździ z obawą że można coś urwać... :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od str. katalizatora będzie bodaj ruchoma flansza

luzujesz tłumik/flanszę na 2 śrubach, regulujesz obracając tłumik na wł. miejsce w tunelu i skręcasz. No chyba że jest na 3, wtedy nie.

Dodatkowo musisz go podwiesić w miejscach do tego przewidzianych.

Zrobisz porządek ze środkowym na początek

potem wyregulujesz i skręcisz ostatni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

umocował tak tłumik środkowy, że haczy dosłownie wszędzie bo jest z 6 centymetrów nad ziemią...

Witam.Za to odpowiedzialny jest płaskownik( dość delikatny), pomiędzy katem , a pierwszym tłumikiem . Rdzewieje i się ugina , przez co opada cały środek , a na dołach dobija go belka tylna. Ja dorabiałem sam i potem problemu już nie było.

Ps na 100 % nie pamiętam czy płaskownik jest przed , czy za pierwszym tłumikiem , ale jak z tym się uporasz , to powinien być spokój.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość WWR

Dzięki za zainteresowanie tematem :)

Problem rozwiązałem z ojcem - podnieśliśmy nieco tłumik na lewarku i tym samym znalazł się w tunelu, zdjęliśmy gumy z tych dorobionych haków między katem a beczką środkową i założyliśmy je na śruby obejmy która łączy kata z całym tłumikiem środkowym i teraz gumy są założone na śruby obejmy i na oryginalne haki z podwozia. Dodatkowo wzmocniliśmy to drutami by gumy nie były za bardzo obciążone i się nie zerwały. Tłumik poszedł w górę od 12 do 15 centymetrów, nie ma opcji, by gdziekolwiek mógł teraz haczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi