Skocz do zawartości

Opel Sintra - jak to jest z tym automatem?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Zakupiłem OPLA SINTRA 3.0 V6 i chcę wymienić olej i filtr w automatycznej skrzyni biegów. Jak się dowiedziałem to prawdopodobnie w tym modelu producent przewidział wymianę filtra tylko podczas naprawy generalnej skrzyni (filtr zabudowany wewnątrz, dostęp tylko po rozebraniu skrzyni), czyli w normalnej obsłudze, wymiana tylko oleju.

Czy możecie mi odpowiedzieć, czy jest to prawda, i jaki olej powinno się wlać (Dextron II czy Dextron III) i w jakiej ilości??? Czy ktoś może przerabiał ten temat? P O M O C Y :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam , też jestem posiadaczem sintry v6 i podczas ostatniej wizyty w serwisie , zapytałem kolegów co z olejem w skrzyni robić , powiedzieli że jeżeli skrzynia dobrze chodzi- nie wyrzuca błędów to jeżdźić i nic nie robić , powiedzieli też że nie wolno wymieniać samego oleju - tylko razem z filtrem - w innym przypadku rozmawiałem z mechanikiem (nie w oplu) to powiedział że olej jest po to aby wcześniej czy później go wymienić - ja zgłupiałem i jeżdże dopóki się nie rozleci - dotychczas jest ok a nie uśmiecha mi się wyciągać skrzyni z sintry :/ i jeszcze całą ją rozgrzebywać - gdybyś potrzebował to skrzynia jest made in japan o symbolu AF30

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie oleju to Autodata podaje dla Sintry 97 3.0 olej typu Dextron III którego ma wejść 3,0-3,5litra. Olej trzeba zawsze w każdym automacie wymieniać regularnie z filtrem. Co znaczy , że filtr jest zabudowany w skrzyni ? Zapewne powinien być dostęp do filtru po zdjęciu miski olejowej skrzyni biegów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja w swojej wymienilem tylko olej na dextrona 3 a filtra nie ruszalem chodzi poki co do dzisiaj bezproblemowo nie wiem czy jest sens ruszac cos co dobrze dziala

pozdrowka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zadzwoniłem do OPLA w Świdnicy i sprawdzili w swoim programie, że należy wymieniać olej w skrzyni biegów OPEL SINTRA 3.0 (w zależności od warunków jazdy) średnio, co 60.000 km. Dexron III - bez filtra. Więc zalałem ELFMATIC G3 za 23,- PLN za litr (3,5 litra) i jest OK. Śmiga aż miło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rudnim, w automatach opla producent zaleca wymianę samego oleju, filt wymienia się tylko w wypadku naprawy skrzyni, ja w omedze 2,6 2 razy zmieniałem olej w skrzyni ale filtra nie wymieniałem ani razu, auto chodzi elegancko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Anonymous

Witam posiadam opla sintre 3.0 automat. W czasie jazdy (około 2/3km)włącza się tryb awaryjny. Jaka może być przyczyna i co robić :) Pomocy!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Występuje błąd hydraulicznego sprzęgła.

Autko jedzie normalnie , na 4 lub 5 biegu włącza cię tryb awaryjny i wygląda na to że nie redukuje biegów w dół. Tzn. po hamowaniu autko jakby rusza z 4 lub 5 biegu.

Nie mam pojęcia co z tym robić... Jak ktoś wie to proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności