Skocz do zawartości

Opel Sintra - jak to jest z tym automatem?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jezyk2221

mam opla sintre 30v6 ze skrzynia automatyczna, przy zimnym silniku po wrzuceniu biegu wstecznego skrzynia przechodzi w tryb awaryjny po przejechaniu kilku km zgaszeniu i odpaleniu silnika prblem ginie, co jest przyczyną:roll:??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 8 miesięcy temu...
Gość rybcia98

Koledzy,mam problem z moja sintra zapal się awaria skrzyni biegów S (kontrolka) po wrzuceniu biegu świeci się i samochód jedzie jak na pół sprzęgle dzieje się to tylko jak jest skrzynia nierozgrzana gdyż po ujechaniu kilku set-metrów przy ponownym zapaleniu i wrzuceniu biegu skrzynia działa prawidłowo.Nawet po wymianie oleju w skrzyni działa tak jak poprzednio gdzie tu szukać przyczyny ? Pozdrawiam

 

 

 

przeniosłem post do właściwego tematu/Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Koledzy,mam problem z moja sintra zapal się awaria skrzyni biegów S (kontrolka) po wrzuceniu biegu świeci się i samochód jedzie jak na pół sprzęgle dzieje się to tylko jak jest skrzynia nierozgrzana gdyż po ujechaniu kilku set-metrów przy ponownym zapaleniu i wrzuceniu biegu skrzynia działa prawidłowo.Nawet po wymianie oleju w skrzyni działa tak jak poprzednio gdzie tu szukać przyczyny ? Pozdrawiam

 

Ja mam takie objawy jak dzieci zostawia radio albo światełko. Rozładowany aku ledwo pozwoli na odpalenie auta jak przejadę parę km i ponownie odpale to jest wszystko ok.

 

Sprawdź stan aku... odpal auto jak świeci się S to podładuj prostownikiem jak odpali normalnie to uzyskasz odpowiedz.

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to wszystko i nie mogę zrozumieć czemu komplikujecie sobie życie :confused:

 

Winny jest selektor skrzyni. Posiada on w środku obrotowy palec z trzema stykami (prostokątne blaszki mosiężne). Zewnętrzny styk po 10-ciu latach jest wytarty prawie do połowy i nie łączy już z płytką. Dorzućmy do tego jeszcze wyschnięty fabryczny smar i mamy typowe objawy załączania trybu awaryjnego. Szczególnie często zdarza się to na zimnym silniku- wtedy smar w selektorze jest twardy, po rozgrzaniu trochę mięknie i kontakt jest trochę łatwiejszy, tryb awaryjny włącza się rzadziej. Wystarczy rozebrać selektor, wymienić wytarte blaszki, oczyścić płytkę ze starego smaru, zaaplikować nowy, złożyć wszystko do kupy i zapomnieć o problemie skrzyni biegów w Oplu Sintrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeczytaj tu

http://forum.opel24.com/topic/43364-Naprawa-selektora-automatycznej-skrzyni-biegow/

 

Ja zakupiłem używkę od bodajże Vectry 3.0 za 25zł. Miałem już części zapasowe typu blaszki.

Smar zrobiłem mieszając 1:1 olej przekładniowy i smar Łt-43.

Reszta jak w poście wyżej :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przeczytaj tu

http://forum.opel24.com/topic/43364-Naprawa-selektora-automatycznej-skrzyni-biegow/

 

Ja zakupiłem używkę od bodajże Vectry 3.0 za 25zł. Miałem już części zapasowe typu blaszki.

Smar zrobiłem mieszając 1:1 olej przekładniowy i smar Łt-43.

Reszta jak w poście wyżej :-)

czy pozycjoner to to samo co selektor??zupełnie zielony jestem sorry..kiedys opisze co przezyłem z moja sintra (ale i tak ja kocham:P)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności