Skocz do zawartości

klima sintra 2,2


Gość dj adi

Rekomendowane odpowiedzi

witam zacne grono

od miesiaca klima nie działa ,pomyslałem ze to czynnik chłodzacy ale na stacji okazało sie ,ze jest pełana i trzyma cisnienie,potem padło na kompresor ale ne krutko elektromagnes skacze,a po załaczeniu klimy załacza sie tylko drugi wentylator na chłodnicy a napiecie na sprezarke nie dochodzi.powinny byc chyba jeszcze jakies czujniki cisnienia czy cos ale nie mam pojecia jak to ugrysc moze pomozecie pozdrawiam adi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cześć! Dwa czujniki znajdują się na przewodach klimy po lewej stronie od spodu auta (przed kierowcą).Gdzieś na forum są schematy elektryczne instalacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam!!!

Podłączę się do tego wątku.

Po zakupie samochodu klimatyzacja działała prawidłowo, tzn po włączeniu silnik dostawał większego obciążenia a a obieg powietrza przełączał się na wewnętrzny.

Po wymianie czynnik chłodzącego, odgrzybianiu klimatyzacja przestała działać (z raportu w serwisie wynikało, że ilość czynnika która została wymieniona była właściwa i układ jest szczelny). Objawia się to następująco:

- kontrolka włącznika się zapala ale silnika to nie obciąża dodatkowo.

- nie przełącza się obieg powietrza z zewnętrznego na wewnętrzny.

Pytanie moje to czy jest to może winna przekaźnika czy inna sprawa???

Ps.z dodatkowych informacji akumulator był wymieniany (jeżeli ma to znaczenie)

 

Opel Sintra 1999

2.2. benzyna (bez gazu) 16v

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo elementów które maja wpływ na załączenie lub nie klimatyzacji.

Jeśli stało to się po przeglądzie to wróć do nich niech sprawdzą przynajmniej ciśnienie.

 

Obiegu wewnętrznego nie włączysz gdy nadmuch masz skierowany na szybę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Od kompresora jest chyba na samym kompresorze http://d.moto.gratka.pl/auto/8704/ogl/ff/37/13513253081749_A_N.jpg fotka "pożyczona" z innego auta ale wygląda podobnie :-D

Czujnik ciśnienia tzn presostat jest jak dobrze pamiętam na rurkach klimy w okolicy obudowy filtra powietrza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko od góry, nie pamiętam dokładnie ale gdzieś go tam widziałem.

Podnieś maskę i w razie potrzeby wypnij rurę powietrza lub nawet pokrywę filtra i szukaj.

Jak nie będziesz mógł go namierzyć to daj znać - zrobię jakąś fotkę.

 

edit

Zobacz najpierw na rurce która jest zaraz za obudowa filtra.

Edytowane przez Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko dam znać co i jak jak się za to zabiorę a nawet porobie jakieś fotki . Mam od cholery roboty teraz i strasznie mi się doba skrocila . Ważne ze od góry jest dostęp . Nie włącza mi się kompresor - spróbuje najpierw zmostkowac czujnik . Tydzień albo dwa temu klima była nabijana i działała . Zaworek "syczy" to chyba albo padł czujnik albo elektromagnes ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności