Skocz do zawartości

Hamulce tylne tarczowe?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem na forum informacji, ale nie znalazłem, jeśli jednka coś przeoczyłem to proszę o podanie linka i wykasowanie tego posta.

Chodzi mi o to, że posiadam astre G kombi z silnikiem 1.6 8V i z tego co wyczytałem to powinienem mieć z tyłu chyba hamulce bębnowe....a mam tarczowe, które niby były ale w wersjach z silnikami od 1.8...czy to kwestia tego, że moja asterka to automat, czy dlatego, że na rynek niemiecki może była taka opcja z hamulcami tarczowymi?I teraz kolejne pytanie, chciałem wymienić sobie z tyłu klocki i nie wiem czy będzie się to różnić od opisu w książce "sam naprawiam opel astra i zafira" ponieważ tam jest opisana wymiana w astrach z silnikami od 1.8 właśnie....czy ktoś może ma astre 1.6 i tarczowe hamulce z tyłu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest opisana wymiana w astrach z silnikami od 1.8 właśnie....czy ktoś może ma astre 1.6 i tarczowe

ja mam z 99 rocznika i też niektórzy sie dziwili,że nie powinienem mieć,ale widocznie Niemiec zamówił z taka opcją.

Sa 2 rodzaje klocków,a ja wybierałem z obrazka z katalogu,bo rózną sie blaszkami,które widać na zewnatrz klocka,bo te drugie nie miały.Niby w katalogu było,że powinienem miec te drugie,ale okazało sie,ze te do mnie sa od rocznika 2000,wiec już nic nie rozumiem.Grunt,ze pasowały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak pytałem w sklepie o klocki na tył, to pytali sie mnie czy mam hamulce boscha czy lucasa. Miałem lucasa, powiedziałem ze lucasa kupiłem i wszystko pasowało. Wydałem 85zł. Te drugie maja inny kształt i by nie pasowały do zacisku. Przy wymianie pamietaj o wkręcaniu tłoczka, a nie wciskaniu jak z przodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak wygląda kwestia rozmiaru tarcz?

 

Ja mam 2.0 DTI i z tyłu mam tarcze o średnicy 26 cm, a wg. specfyfikacji opla powinny być tak jak z przodu, czyli 28cm.. Jak to u Was wyglada?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie, a jak wygląda kwestia rozmiaru tarcz?

 

Ja mam 2.0 DTI i z tyłu mam tarcze o średnicy 26 cm, a wg. specfyfikacji opla powinny być tak jak z przodu, czyli 28cm.. Jak to u Was wyglada?

Dobrze ze kolega usuniety bo widac ze nawet na metrówce sie nie zna bo o suwmiarce to nie wspomne.

 

Kombi to chyab wszystkie mialy tarcze bo z wiadomych celow a wersje slabesze silnikowo oraz z nadwoziami HB i do tego 3 drzwiowymi to moglu miec bembenki. W sumie to tez slyszalem ze zalezy co jest wpisane w dowodzie (jakie masy dopuszczalne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności