Skocz do zawartości

Ogrzewanie tylnej szyby Astra H


Gość Vojtonus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam taki problem w swojej Astrze H. Gdy naciskam przycisk ogrzewania tylnej szyby to załącza on się na kilkanaście sekund po czym gaśnie a ogrzewania jak nie było tak nie ma. Czy ktoś się już z czymś takim spotkał i wie gdzie może być problem i jak to naprawić po najmniejszych kosztach? Idzie zima i grzanie tylnej szyby by się przydało.

Z góry dziękuję za miejmy nadzieję - wyczerpujące odpowiedzi.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

odświerzam temat bo nigdzie nie znalazłąm odpowiedzi na ten problem

Problem 1. nie działa ogrzewanie tylnej szyby w astrze h. ukłąd bezpiecników typ 1 z dyżą szkrzynką bezpiecznikową w bagażniku. Po wciśnięcu guzika ogrzewania szyby kontrolka zapala się na 3 sekundy i gaśnie, napięcie na przekaźniku w bagażniku jest (na styku i na cewce przekaźnika), bezpiecznik jest dobry. Po wysterowaniu ręcznym cewki przekaźnika masą, ogrzewanie się pojawia. Czyli wygląda na to, że przekaźnik nie jest sterowany. Miał może ktoś taki przypadek?

Problem 2. nie działa tylne światło przeciwgielne. W ukłądzie bezpieczników typu 1 nie ma opisu ani bezpiecznika ani przekaźnika do tylnego światła przeciwgielnego. Wszystkie bezpieczniki jakie są, to są dobre. zauważyłęm też że się nie świeci podświetlenie włącznika świateł, oraz brak tylnego lewego pozycyjnego (brak napięcia w gnieździe)

Proszę o jakąkolwiek podpowiedź, bo już spędziłem kupe czasu przy tym aucie i nie mam więcej pomysłów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies problemy z RECiem?? Powiem ci jeszcze ze z podgrzewanymi fotelami jak tez zalaczaja sie tylko na kilka sekund to znaczy ze jest przerwa w obwodzie grzalki. Bez podpiecia pod kompa to raczje szukanie po ciemku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam dokładnie ten sam problem..w mojej astrze. Po włączeniu przycisku ogrzewania tylnej szyby dioda we włączniku zapala się na parę sekund po czym gaśnie. Ogrzewanie nie działa..bezpiecznik i przekaźnik ok. Ktoś może rozwiązał ten problem?

Edytowane przez coconn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżam temat...czy ktoś rozwiązał w/wym. problem...jak sprawdzić RECa? Nie chciałbym ponosić niepotrzebnych kosztów jeśli okazałoby się że to nie ta diagnoza...nadmieniam, że mam climatronic..jeśli to ma jakieś znaczenie...Elektryk u którego byłem podpiął do kompa i przekaźnik dał się "ręcznie wysterować" słychać było załączanie. Włącznik na konsoli również ok..Dioda włącznika działa ok 5 sekund...później gaśnie. Oczywiście bezpiecznik sprawny i wymiana przekaźnika bez rezultatu. Ogrzewanie wkładów lusterek ok ( nowe ). Ma ktoś jakiś pomysł bo nie mam już sił do tej usterki. A może ktoś zna jakiegoś elektryka w Łodzi lub pobliżu (oprócz ASO), który byłby w stanie naprawić to ? I może jeszcze prośba...ma ktoś może schemat elektryczny ( po polsku ) z tym układem...ale nie w TIS.

 

Usterka usunięta. Przyczyną braku ogrzewania tylnej szyby był błąd w komputerze ( było ustawione na ręczną klimę a mam climatronic ). Po przeprogramowaniu kompa wszystko działa :spoko:

Edytowane przez coconn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności